fot. Monika Bilska

Na Jasną Górę po raz 24. będą pielgrzymować leśnicy

Pod hasłem „Leśnicy wdzięczni za Cud nad Wisłą 1920-2020” odbędzie się dziś 24. pielgrzymka leśników na Jasną Górę. O godz. 13.30 w Kaplicy Cudownego Obrazy Matki Bożej będzie sprawowana Msza św.

W tym roku, ze względu na tzw. pandemię, liczba uczestników wydarzenia została ograniczona jedynie do zaproszonych gości. Wezmą w nim udział m.in. minister środowiska i dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Zadowolenia z faktu, że pielgrzymka może się odbyć nie kryje dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Józef Kubica.

– Z racji na COVID mieliśmy wątpliwości, czy ona w ogóle się odbędzie, ale po rozmowach z władzami kościelnymi podjęto decyzję, że jednak się odbędzie – wprawdzie w skromniejszym gronie, bo w pielgrzymce biorą udział tylko przedstawiciele dyrekcji regionalnych, to jest bardzo okrojona liczba, to nie jest tak, jak było dawniej, kiedy na Błoniach Jasnogórskich spotykało się kilka tysięcy leśników, było aż zielono. Ale jednak jesteśmy szalenie dumni z tego, że jednak będzie ta pielgrzymka. Oczywiście, nie jest to w takim wymiarze, jak może niektórzy by sobie życzyli, ale jednak jesteśmy słyszalni, jesteśmy widzialni – podkreśla Józef Kubica.

Transmisję ze Mszy św. będzie można obejrzeć w Telewizji Trwam. Po pielgrzymce odbędzie się Krajowa Narada Leśników.

RIRM

drukuj