KEP dziękuje posłom, którzy opowiedzieli się za życiem

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski podziękowało posłom, którzy poparli projekt „Zatrzymaj aborcję”, a także organizatorom obywatelskiej inicjatywy i zaangażowanym w nią wolontariuszom.

W komunikacie księża biskupi wyrazili nadzieję, że „wkrótce zostaną zwiększone gwarancje ochrony życia najsłabszych przez powstrzymanie aborcji eugenicznej”.

Według Kai Godek, działaczki pro-life z komitetu inicjatywy ustawodawczej, poparcie dla projektu to kolejny przykład na to, że Polacy są za życiem.

– Zrobiliśmy wszystko, co mieliśmy do zrobienia jako obywatele. Liczymy na współpracę polityków z obywatelami. Przynieśliśmy do Sejmu projekt poparty przez rekordową liczbę ludzi. 830 tys. Polaków podpisało się pod tą ustawą, a to oznacza, że w Polsce jest kilka milionów ludzi, którzy na tę ustawę czekają – świadomych obywateli wiedzących, czym jest zabijanie dzieci niepełnosprawnych. To jest barbarzyństwo w majestacie prawa. Coraz więcej osób wie o tym i domaga się zaprzestania tego krwawego procederu. Przyszliśmy po życie. Organizacje lewicowe chciały się z nami ścigać i uruchomiły swój projekt. Zebrali ledwie 200 tys., my zbliżyliśmy się do miliona – powiedziała Kaja Godek.  

Przypomnijmy: projekt „Zatrzymaj aborcję”, który zakłada wyeliminowanie możliwości zabijania dzieci ze względu na ciężkie choroby tzw. przesłanki eugenicznej trafił do dalszych prac w komisji. Za odrzuceniem projektu głosowało wczoraj w nocy 134 posłów, 277 było przeciw, siedmiu wstrzymało się od głosu. Wcześniej prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że jeżeli ustawa trafi na jego biurka, podpisze ją.

RIRM

drukuj