Wielka Pokuta na Jasnej Górze

Należy powrócić do właściwej relacji z Bogiem poprzez przebłagalny narodowy akt pokutny – mówi Lech Dokowicz, jeden z organizatorów Wielkiej Pokuty [więcej]. Dzisiaj na Jasnej Górze odbędą się uroczystości o charakterze pokutnym za wszystkie grzechy popełnione w Polsce.

Spotkanie rozpoczęły o godz. 11.00 konferencje misjonarzy z Brazylii oraz ks. Piotra Glasa, egzorcysty z Anglii.

Centralny punkt Wielkiej Pokuty to uroczysta Msza św. o godz. 16. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Organizatorzy podkreślają, że przez wspólną pokutę możemy zmienić bieg historii.

Leszek Dokowicz zwraca uwagę, że należy spojrzeć na wymiar społeczny pokuty i modlić się o uwolnienie od skutków grzechów związanych np. z komunizmem czy przeciwko życiu.

Statystycznie patrząc, każda polska rodzina ma w swoim łonie takie doświadczenia i z nich wynikające cierpienie powoduje niemożność wielu Polaków prawdziwego przeżywania wiary w radości, spokoju i doświadczeniu bliskości Boga. To są te najcięższe przewinienia ostatnich dziesięcioleci. Chcemy zaprosić wszystkich Polaków, żeby tego dnia na Jasnej Górze u tronu Maryi modlili się o przebaczenie grzechów własnych i osób, które w tej chwili oczekują w czyśćcu na naszą modlitwę i osób jeszcze żyjących, z których wielu nie wierzy, że może jeszcze przebaczenie od Boga uzyskać. Ten czas będzie czasem narodowej pokuty – podkreśla Leszek Dokowicz.

Wydarzenie organizuje fundacja „Solo Dios Basta”, która powstała w czerwcu 2015 r. z inicjatywy Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza, świeckich ewangelizatorów i filmowców.

baner_pokuta_02


 POLECAMY: Reportaż. Wielka Pokuta

 

 

RIRM/TV Trwam

drukuj