Godzina Łaski w toruńskim sanktuarium

W sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu w godzinę łaski została odprawiona Msza święta. Następnie wierni udali się do Kaplicy Pamięci, gdzie chór akademicki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej wykonał Akatyst na cześć Niepokalanej.

8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia ma także miejsce szczególne wydarzenie – Godzina Łaski. Zgodnie z objawieniami Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle, między godz. 12.00 a 13.00 Niebo szczególnie jest otwarte na prośby wiernych.

W 1946 r. Matka Boża powiedziała do włoskiej pielęgniarki: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Odpowiedzią na apel Maryi były uroczystości modlitewne w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. O godz. 12.00 została odprawiona Msza św., której przewodniczył o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium. Następnie wierni odmawiając Litanię Loretańską przeszli do Kaplicy Pamięci. Tam chór WSKSiM pod dyrekcją mgr. sztuki Kamila Frąsia odśpiewał Akatyst ku czci Niepokalanej. Partię kantora wykonał ks. Krzysztof Gryz. [słuchaj]

Akatyst jest hymnem na cześć Najświętszej Maryi Panny. Najprawdopodobniej pochodzi z V-VI wieku, a autorstwo przypisuje się Romanowi Pieśniarzowi. Głównym tematem Akatystu jest udział Matki Bożej w ziemskim życiu Chrystusa i w Jego Kościele. Utwór ku czci Bogarodzicy składa się z 24 zwrotek zaczynających się od kolejnych liter alfabetu.

radiomaryja.pl

 

 

 

 

 

drukuj