Bezdomny Polak, Słowak i Czech u Papieża

Bezdomny Polak, Słowak i Czech byli gośćmi Papieża Franciszka w Watykanie w dniu jego 77. urodzin – podał dziennik „L’Osservatore Romano” ujawniając narodowość zaproszonych mężczyzn, którzy na co dzień szukają schronienia w okolicach placu Świętego Piotra.

Trzech mężczyzn zaprowadził do Franciszka na Mszę św. i śniadanie w Domu świętej Marty papieski jałmużnik ks. arcybiskup Konrad Krajewski, który często pomaga ubogim koczującym w rejonie Watykanu. Gazeta pisze, że gdy bezdomni zostali zapytani przez księdza Konrada: „Poszlibyście na urodziny Papieża Franciszka?”, przecierali oczy, by przekonać się, czy to nie sen.

„Zapytali, czy dobrze zrozumieli pytanie. Potem, po chwili zagubienia i zdumienia zaczęli porządkować swoje legowiska, arkusze kartonu i koce” – ta dziennik opisuje rozmowę.

Do rozmowy doszło we wtorek wczesnym rankiem pod arkadami siedziby biura prasowego Stolicy Apostolskiej przy via della Conciliazione, gdzie śpią bezdomni. Papieski jałmużnik skierował nieoczekiwane zaproszenie na urodziny Papieża do pierwszych spotkanych tam mężczyzn.

„Słowak, Polak i Czech ze swoim nieodłącznym psem nie mogli w to uwierzyć. Zapakowali do bagażnika samochodu jałmużnika swoje rzeczy, wsiedli razem z psem i pojechali do Domu św. Marty” – relacjonuje „L’Ossservatore Romano”.

Po Mszy św. ks. abp Konrad Krajewski przedstawił ich Franciszkowi. Mieli dla niego bukiet słoneczników, bo kwiaty te, jak wyjaśnił jałmużnik, „zwracają się zawsze do słońca, jak Kościół, który patrzy zawsze na swoje +słońce+ – Chrystusa”. Papież Franciszek zaprosił bezdomnych na śniadanie w refektarzu Domu św. Marty.

„Warto być włóczęgą, bo zostaje się przyjętym przez Papieża” – powiedział jeden z bezdomnych w czasie rozmowy z Franciszkiem.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl