fot. PAP/Andrzej Grygiel

Związkowcy z KW będą rozmawiać o szczegółach porozumienia

Górnicze związki zawodowe mają dziś rozmawiać o szczegółach porozumienia poprzedzającego przekazanie kopalń Kompanii Węglowej do nowej firmy – Polskiej Grupy Górniczej.

Treść porozumienia uzgodniono w sobotę na spotkaniu z udziałem związkowców, zarządu Kompanii Węglowej oraz ministra i wiceministra energii. Strony nie chciały mówić o założeniach projektu porozumienia tłumacząc, że najpierw powinni poznać je pracownicy.

Szef Solidarności w Kompanii Węglowej Bogusław Hutek powiedział, że załogi o ustalonych szczegółach dowiedzą się prawdopodobnie jutro.

Wyjdziemy z tym porozumieniem do załóg, zapytamy się o ewentualną akceptację. W poniedziałek spotkanie wszystkich central związkowych i najprawdopodobniej we wtorek masówki – potem zadecydujemy co dalej. Chcemy we wtorek na masówkach zapoznać z tym załogi, żeby zdecydowały, czy są w stanie zaakceptować takie warunki – powiedział szef „Solidarności” KW.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział, że jutro dojdzie do kolejnego spotkania ze związkami, na którym ma zostać podjęta ostateczna decyzja dot. porozumienia.

RIRM

drukuj