Związkowcy z Kompanii Węglowej spotkają się z zarządem

Na godzinę 10.00 przewidziane są rozmowy przedstawicieli związków zawodowych z zarządem Kompanii Węglowej nt. sporu zbiorowego i biznesplanu.

Z początkiem miesiąca strona społeczna została poinformowana o planach zbycia kopalń Kompanii na rzecz Polskiej Grupy Górniczej. Wciąż jednak nie ma porozumienia w kwestii poziomu wynagrodzeń, a w zakładzie od kilku tygodni trwa z tego powodu spór zbiorowy.

Przemysław Skupin, przewodniczący Komisji WZZ Sierpień 80 KWK Pokój, mówi, że związkowcy liczą, iż uda się w końcu wypracować porozumienie.

– Spodziewamy się w końcu wyjścia z tego sporu zbiorowego, podpisania porozumienia, które zakończy tę procedurę sporu zbiorowego. Mam nadzieję, że na poniedziałkowym spotkaniu dojdzie po prostu do porozumienia. Stanowisko będzie uzależnione od stanowiska zarządu KW. W trakcie spotkania stanowisko na pewno będzie zajęte, jeżeli będzie również stanowisko Kompanii Węglowej – oświadczył Przemysław Skupin.

Kompania Węglowa to największa górnicza firma, zatrudniająca ponad 34 tys. osób i produkująca ok. 28 mln ton węgla rocznie. Zgodnie z planem naprawczym, najdalej do połowy roku aktywa Kompanii Węglowej mają trafić do Polskiej Grupy Górniczej. Wśród firm energetycznych, które chcą zainwestować w PGG, są PGE, Energa oraz PGNiG Termika. Udziałowcem Grupy będzie też katowicki Węglokoks.

RIRM

drukuj