Zjednoczona Prawica przedstawi kandydatów na prezydentów miast

Najprawdopodobniej dziś poznamy kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych polskich miast. W godzinach południowych zbierze się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości, który może zatwierdzić kandydatury – wtedy pojawią się nazwiska – powiedział szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski.

Minister ocenił też, jakie są szanse na zwycięstwo ZP w miastach, w których dotychczas wygrywała Platforma Obywatelska.

– Zdecydowanie te szanse wzrosły, ponieważ widać wyraźnie, jak złe rządy Platformy były w kraju – i tak samo złe są w większość miast. Nie mówię tu o wszystkich, ale w większości tych miast (…), szczególnie w tych wielkich miastach, skala, delikatnie mówiąc, „niedoskonałości”, a w niektórych miejscach nadużyć jest porażająca. A warto by było, żeby dobra zmiana dotyczyła również samorządów, bo przecież rząd chciałby realizować politykę rozwoju naszych regionów i miast, ale bardzo często spotykamy się z oporem, z niechęcią, z odmową, wręcz destrukcją albo sabotażem ze strony samorządów – mówił Marek Suski.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

RIRM

drukuj