Zbiórka podpisów o odwołanie RPO

Trwa zbiórka podpisów parlamentarzystów pod wnioskiem o odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Jest to inicjatywa Ruchu Narodowego. By wniosek był procedowany przez Sejm potrzeba 35 głosów poparcia. 

Konferencje prasowe oraz wizyty w biurach poselskich – w ten sposób Narodowcy chcą namawiać parlamentarzystów do podpisania wniosku. Wyjaśniają, że obecny Rzecznik Praw Obywatelskich zamienił urząd w „rzecznika rewolucji seksualnej i marksizmu kulturowego”.

Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, mówi, że jest wola poparcia tej inicjatywy w PiS; nie wiadomo jednak, jak zachowa się klub Kukiz’15.

Sprawa jest dosyć jasna, jeśli ktoś jest za tradycyjną rodziną, jeśli ktoś jest przeciwko legalizowaniu w Polsce tylnymi drzwiami – a takie próby podejmuje Rzecznik Praw Obywatelskich – homozwiązków to powinien się podpisać pod wnioskiem-odwołaniem Bodnara – zaznacza Robert Winnicki.

Aby odwołać RPO potrzebne jest poparcie 3/5 większości sejmowej. Ruch Narodowy, gdy zacznie się debata dotycząca odwołania Rzecznika Praw Obywatelskich, ma przedstawić kandydatury jego następców.

RIRM

 

drukuj