WSKSiM: warsztaty dla redakcji miesięcznika „Wzrastanie”

Dziś w WSKSiM w Toruniu rozpoczynają się warsztaty dla redakcji miesięcznika „Wzrastanie”. Dla uczestników przygotowano zajęcia z zakresu tworzenia materiałów prasowych, reportażu, wywiadu, infografiki oraz organizacji pracy w redakcji.

Podczas warsztatów przeprowadzona zostanie szczegółowa analiza prawa prasowego. Uczestnicy będą także pogłębiać znajomość zasad współczesnej stylistyki i kultury języka. Ponadto specjaliści z Telewizji Trwam oraz Radia Maryja podzielą się swoim doświadczeniem wieloletniej pracy w mediach.

Podczas wykładu „Młodzi w cyberświecie” zostanie poruszona tematyka nowych możliwości wymiany informacji i porozumiewania się młodych ludzi.

Monika Kacprzyk, redaktor naczelna miesięcznika „Wzrastanie”, zwraca uwagę na potrzebę organizowania tego typu warsztatów. Podkreśla, że są one bardzo ważne dla osób działających w diecezjalnych redakcjach.

Są to warsztaty w ten sposób organizowane przez nas po raz pierwszy. Warsztaty są skierowane do członków redakcji diecezjalnych miesięcznika „Wzrastanie”. Jest on wydawany od prawie 30 lat przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, z którym WSKSiM bardzo żywo współpracuje. Studenci WSKSiM do tego miesięcznika piszą artykuły, reportaże, felietony i sprawozdania. Miesięcznik ma bodajże 12 redakcji diecezjalnych. To ich członkowie przyjeżdżają do Torunia po to, aby szkolić się, aby zdobyć lepszą wiedzę dziennikarską – tłumaczy Monika Kacprzyk.

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zwiedzić studio Telewizji Trwam oraz Radio Maryja.

Centralnym punktem każdego dnia warsztatów będzie uroczysta Msza św. sprawowana w akademickiej Kaplicy Zawierzenia.

Warsztaty zakończą się w czwartek.


TV Trwam News/RIRM

drukuj