fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Wiceszef Kancelarii Prezydenta P. Mucha: Koalicja pod hasłem „Anty-PiS” może mieć duży kłopot z przekonaniem do siebie Polaków

Koalicja, zjednoczona tylko wokół hasła „anty-PiS” może mieć duży problem w przekonaniu Polaków – powiedział minister Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta. Polityk dodał jednocześnie, że Koalicja Europejska łączy osoby o poglądach, które się nawzajem wykluczają.

SLD jako pierwsze ugrupowanie zapowiedziało, że przystąpi do inicjatywy, w której główne skrzypce gra PO. Chodzi o utworzenie wspólnej listy do Parlamentu Europejskiego. Głównym celem Koalicji Europejskiej jest pokonanie Zjednoczonej Prawicy.

– To jest decyzja czy ocena, którą będą dokonywać wyborcy 26 maja, natomiast ja mam bardzo duże wątpliwości, czy będzie dla wielu wyborców do przyjęcia np. to, że osoby, które są znane ze swoich poglądów niechętnych Kościołowi albo są znane ze swojej aktywności PZPR-owskiej, będą do przyjęcia z perspektywy wyborcy, który głosował na partię postsolidarnościową. I odwrotnie – w wielu sprawach jest wiele sprzeczności, więc wydaje się, że ta koalicja, która miałaby być tylko zjednoczona w ramach hasła „anty-PiS”, może mieć bardzo duże kłopoty, żeby przekonać Polaków do tego, że to jest jakaś szansa na nową jakość w PE – mówił minister Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

Na początku lutego grupa polityków, głownie z PO, zaapelowała do środowisk politycznych do wspólnego startu w wyborach do PE pod szyldem Koalicji Europejskiej.

Tuż po SLD o dołączeniu do tzw. koalicji zdecydowała też partia Zieloni.  Ludowcy mają podjąć decyzję 23 lutego podczas Rady Naczelnej.

Wybory do PE zaplanowano w Polsce na 26 maja; jesienią odbędą się wybory do Sejmu i Senatu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl