W. Waszczykowski: osoby o skrajnie antypolskim stanowisku nie wjadą do Polski

Uruchamiamy procedury, które nie dopuszczą ludzi zachowujących skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski – zapowiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Szef MSZ mówił dziś w TVP1 o relacjach polsko-ukraińskich. Podkreślił, że Polska nie może się zgodzić na narrację, z której wynika, że kwestie historyczne mają symetrię.

– Nie możemy się zgodzić na to, aby zrównać działalność UPA z działalnością  Armii Krajowej. Nawet jeśli po naszej stronie możemy doszukać się jakichś incydentów, to nigdy po stronie AK nie doszukamy się morderstw na taką wielką skalę, jakie zostały dokonane na Wołyniu. Tutaj nie ma symetrii. Musimy jednoznacznie tę kwestię wskazać. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, to uruchamiamy w tej chwili procedury, które nie dopuszczą ludzi, zachowujących skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski – powiedział Witold Waszczykowski.

Minister wyjaśnił, że ludzie, którzy ostentacyjnie zakładają mundury SS Galizien, do Polski nie wjadą.

Szef polskiej dyplomacji zaznaczył, że chodzi również o osoby, które są zaangażowane w sposób administracyjny, które np. nie dopuszczają do kontynuowania ekshumacji oraz do kontynowania renowacji miejsc kultu polskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl