Warszawa: dziesiątki tysięcy podpisów pod petycją ws. „Klątwy”

Już 28 tys. osób podpisało petycję do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. skandalicznego pseudospektaklu „Klątwa”. Autorzy petycji wzywają władze Warszawy do zaprzestania finansowania teatru z publicznych pieniędzy oraz odwołania jego dyrektora. 

Autorzy wskazują, że tego typu prowokacje, czyli pornografia, bluźniercze sceny z figurą św. Jana Pawła II oraz podsycanie politycznej nienawiści są bezprawne. Co więcej skandalem jest finansowanie tego z publicznych pieniędzy.

W petycji, którą można podpisać na stronie CitizenGo wzywa się prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz do stanowczej reakcji na skandaliczne wydarzenia w Teatrze Powszechnym.

Odnosząc się do sprawy minister obrony Antoni Macierewicz podkreślił, że to kolejny zamierzony cios w tożsamość narodową i duchowość Polaków. Polityk ocenił, że wystawieniem pseudosztuki Teatr Powszechny przekreślił swój dorobek.

– Pytanie, czy taki zespół, taka instytucja może nadal nazywać się „Teatrem” po tym, co nazwano „Sztuką”, a co (…) ze sztuką nie miało nic wspólnego? Miało wiele wspólnego z próbą upokorzenia naszych najświętszych uczuć, z próbą sprowadzenia do poziomu kałuży z błotem naszego człowieczeństwa. Taka była rzeczywista intencja i żadnej innej, z tego, co zostało zrobione w tzw. Teatrze Powszechnym, nie można wyczytać – mówił minister Antoni Macierewicz.

Tymczasem wczoraj przed stołecznym Teatrem Powszechnym, w którym wystawiany jest spektakl „Klątwa”, kilkudziesięciu członków Krucjaty Młodych odmawiało różaniec. Publiczna modlitwa była „zadośćuczynieniem za grzech bluźnierstwa”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl