W WSKSiM odbędzie się konferencja pt. „Polskie drogi do niepodległości”

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się dziś konferencja pt. „Polskie drogi do niepodległości”. Spotkanie historyczne jest związane z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez nasz kraj suwerenności.

Podczas pierwszej części konferencji wygłoszone zostaną referaty m.in. dotyczące roli Kościoła katolickiego w tym procesie. W drugiej części spotkania odbędzie się debata z udziałem m.in. Jana Parysa, byłego ministra obrony narodowej.

Dyskusja będzie okazją do rozmów na temat patriotyzmu – wskazuje historyk dr Jan Wiśniewski, kierownik toruńskiego Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej.

– Na tę debatę zostały zaproszone osoby, które są znane w środowisku historycznym, ale również z działalności społecznej. Będą one rozmawiać na temat różnych aspektów niepodległości, patriotyzmu, działań zmierzających ku temu, aby tę miłość ojczyzny, tę wiedzę historyczną, rozszerzyć, działać w tym kierunku. Omawiane będą również te aspekty patriotyzmu: co to jest patriotyzm, w jaki sposób on się objawia, w jaki sposób powinniśmy o niego dbać. Mam nadzieję, że debata zainteresuje słuchaczy – mówi dr Jan Wiśniewski.

Organizatorem dzisiejszej konferencji jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu, WSKSiM i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj