PAP/Piotr Nowak

W Warszawie odbyła się Narodowa Debata o Rodzinie

W siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie odbyła się dziś Narodowa Debata o Rodzinie. Temat tegorocznych obrad brzmiał: „Rodzina miejscem wychowania do wartości”.

Wśród poruszanych tematów znalazły się pytania o to, w jaki sposób obecnie rodzina jest miejscem przekazywania tradycji, kodu kulturowego, zwyczajów oraz ducha polskości.

Wicepremier, szef Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło w swoim wystąpieniu zaznaczyła, że rodzina stała się w zakresie prac rządu jednym z najważniejszych priorytetów.

– Dzisiaj mogę powiedzieć z satysfakcją, że nasz rząd jest kojarzony z rodziną. Dla mnie jest to wielkie wyróżnienie i wielka satysfakcja. Bardzo ważne jest to, że w ciągu tych trzech lat problematyka dotycząca rodzin, szeroko pojętych spraw związanych z rodziną, stała się osią centralną naszych projektów rządowych. Tak naprawdę wszystko, co robiliśmy do tej pory, co w tej chwili jest zrealizowane, projektowane, proponowane, zawsze gdzieś tam nawiązuje do sytuacji i spraw związanych z rodziną – mówiła Beata Szydło.

Wicepremier podkreśliła, że w ciągu trzech lat zmieniła się rola i pozycja rodzin wielodzietnych. Dodała, że to m.in. zasługa „Programu 500 plus”.

W obradach uczestniczyli też m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski.

RIRM

drukuj