W sobotę rusza Różaniec Rodzin– odpowiedź na próbę niszczenia polskich rodzin

W najbliższą sobotę 18 maja – w 100. urodziny św. Jana Pawła II – rozpocznie się wielka modlitwę za rodziny w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach. Celem jest wspólna modlitwa na różańcu w rodzinach i za rodziny.

 

Ojciec Święty Jan Paweł II w liście apostolskim o różańcu „Rosarium Virginis Mariae” pisał: „Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty zgodnie z dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny”.

– Doświadczając w codziennym i publicznym życiu narastających tendencji: by zniszczyć rodzinę, umniejszyć jej wartość, niejednokrotnie ośmieszyć jej model składający się z rodziców, dzieci oraz z duchowości religijnej, wielu małżonków podjęło powyższą inicjatywę modlitewną – wskazała Ewa Dobrowolska, koordynator Różańca Rodzin.

Koordynacja Różańca Rodzin będzie odbywała się przez stronę internetową rozaniecrodzin.pl. W każdą 3. sobotę miesiąca przed cudownym obrazem Świętej Rodziny w Miedniewicach w intencjach członków inicjatywy będzie sprawowana Msza św.

Opiekę duchową Różańca Rodzin stanowi Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach o. franciszkanin Jan Krzysztof Oniszczuk. Więcej informacji [tutaj]. http://rozaniecrodzin.pl./

RIRM/Ewa Dobrowolska

 

 

drukuj