fot. PAP/Marcin Bielecki

W całym kraju trwają kontrole escape roomów

Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie Miłosza S. – 28-letniego właściciela koszalińskiego escape roomu. W całym kraju trwają jednocześnie kontrole tego typu obiektów. 

Właściciel koszalińskiego escape roomu Miłosz S. trafił do aresztu. O to wnioskowała prokuratura.

– Sąd Rejonowy w Koszalinie postanowił uwzględnić ten wniosek i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wliczając w to termin jego zatrzymania – powiedział rzecznik Prokuratury Rejonowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.

28-latek usłyszał między innymi zarzut nieumyślnego doprowadzenia do śmierci 5 osób, które zginęły w pożarze. Za ten czyn grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Po tej tragedii w Koszalinie w całym kraju trwają kontrole escape roomów.

– Zobowiązaliśmy wszystkich wojewódzkich inspektorów nadzoru budowlanego, żeby przedstawili nam raporty ze swoich województw do 11 stycznia – wskazał minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Kontrole dotyczą przede wszystkim stanów technicznych lokali, ale również tego, czy właściciele przestrzegają przepisów wynikających z prawa budowlanego.

– Te kontrole muszą być przeprowadzone szybko i – niestety – muszą być przeprowadzone naprawdę dosyć dogłębnie – dodał Jerzy Kwieciński.

Pierwszych wyniki kontroli pokazują, że uchybień jest naprawdę dużo. Tylko w województwie pomorskim zamknięto 12 z 50 skontrolowanych obiektów. A to dopiero początek. Wszystko po to, by w naszym kraju nigdy więcej nie doszło do tak tragicznej sytuacji, jak ta w Koszalinie. Miasto wciąż nie może otrząsnąć się po tej tragedii. W to, co się stało nie mogą także uwierzyć koledzy i koleżanki, Amelii, Gosi, Karoliny, Wiktorii i Julii. Uczniowie mogą liczyć na pomoc psychologa.

– Najważniejsze dla mnie, by ta pomoc psychologiczna, która już w tej chwili jest udzielana całym klasom, by cały czas była do momentu, kiedy już rzeczywiście tej pomocy nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice nie będą potrzebowali – podkreśliła Magdalena Zarębska-Kulesza, zachodniopomorski kurator oświaty.

Pogrzeb nastolatek odbędzie się w czwartek.

– Miasto wzięło na swoje barki te uroczystości. Pogrzeb będzie jeden. Pogrzeb będzie wspólny. Dziewczęta spoczną obok siebie na koszalińskim cmentarzu – powiedział Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl