fot. flickr.com

W całej Polsce trwa akcja Tornister Pełen Uśmiechów

W całej Polsce trwa akcja Tornister Pełen Uśmiechów. W tym roku Caritas Polska organizuje ją już po raz jedenasty. Akcja ruszyła w ubiegłym tygodniu.

W przygotowanie wyprawek szkolnych dla dzieci z potrzebujących rodzin włączają się diecezje z całego kraju. Wyprawki kompletowane są przez wakacje.

Akcję można wesprzeć wkładając artykuły szkolne do koszy wystawionych w parafiach lub wysyłając sms o treści „Tornister” pod nr 72052 czy robiąc przelew na konto Caritas. Akcja ma na celu zwiększyć szanse edukacyjne uczniów w Polsce oraz polskich dzieci z Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Od ubiegłego roku pomoc kierowana jest szczególnie dla uczniów zza wschodniej granicy – poinformowała Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

– Można przynosić wszelkiego rodzaju przybory szkolne, zeszyty – wszystko to, co jest potrzebne dziecku w szkole – do biura Caritas przy ulicy Ossowskiego 5 w Krakowie. Myślę, że spokojnie przez cały lipiec akcja będzie na pewno trwać. A jeżeli ktoś przyniesie coś w sierpniu, to też się nie zmarnuje – powiedziała Agnieszka Homan.

W ciągu ostatnich 10 lat akcji Caritas w Polsce przekazała dzieciom z ubogich rodzin prawie 170 tys. szkolnych wyprawek.

Finał tegorocznej akcji Tornister Pełen Uśmiechów odbędzie się 25 sierpnia w Giedlarowej, na terenie diecezji przemyskiej.

RIRM

drukuj