Uroczystość kanonizacji rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus

W Watykanie o godz. 10.30, pod przewodnictwem Ojca św. Franciszka, zostanie odprawiona Msza św. kanonizacyjna rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Ludwika i Zelii Martin. Transmisję  uroczystości przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

Po raz pierwszy w trakcie jednej uroczystości będzie kanonizowane małżeństwo. Do grona świętych zostaną włączeni podczas obrad synodu księży biskupów o rodzinie.

S. Lucyna Lubińska, przełożona generalna sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Podkowie Leśnej, zwraca uwagę, że było to małżeństwo, które swoje życie oddało w całości Bogu.

– Oboje pragnęli świętości już od młodych lat. Zellia i Ludwik chcieli podjąć życie zakonne, natomiast Pan Bóg miał inne plany, więc kiedy Zellia miała 27 lat a Ludwik 35, pobrali się, założyli rodzinę. W ich rodzinie urodziło się dziewięcioro dzieci. Zawsze znajdowali tam oparcie biedni. W ten sposób wychowywali także dzieci. Była w nich taka wielka wrażliwość na potrzeby innych, na tych, którzy są potrzebujący – powiedziała s. Lucyna Lubińska.

Tego samego dnia również do grona świętych zostaną włączeni prezbiter Wincenty Grossi oraz hiszpańska zakonnica – Maria od Niepokalanego Poczęcia.

 RIRM

drukuj