fot. Monika Bilska

Ulicami polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny

Ulicami 130 miast w Polsce przejdą dziś Marsze dla Życia i Rodziny, promujące m.in.: ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Czternastej tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszyć będzie hasło „Seksedukacja to deprawacja”.

Uczestnicy pochodów wychodząc dziś na ulice polskich miast chcą w ten sposób powiedzieć TAK dla życia oraz wyrazić sprzeciw wobec edukacji seksualnej w szkołach.

W tym roku kontekst organizacji marszy jest wyjątkowy, dlatego że w Warszawie na podstawie deklaracji LGBT+ podpisanej przez prezydenta Trzaskowskiego 18 lutego, zostało publicznie i oficjalnie zapowiedziane, że do warszawskich szkół zostanie wprowadzona edukacja seksualna według standardów WHO. Dlatego my, jako Centrum Życia i Rodziny, w Warszawie, ale także w kilkudziesięciu miastach w Polsce, a w maju, też już w czerwcu i jeszcze w innych miesiącach tego roku organizujemy Marsze dla Życia i Rodziny, których tematem jest sprzeciw wprowadzania demoralizującej edukacji seksualnej do polskiego sytemu oświaty, do polskich szkół – mówił o kontekście organizacji tegorocznych marszy Kazimierz Przeszowski, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny, które jest ogólnopolskim koordynatorem pochodów.

Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie dziś m.in. w Warszawie. Poprzedzi go Msza Św. w kościele Świętego Krzyża. Eucharystia sprawowana będzie o godz. 10.30. Następnie uczestnicy zgromadzą się przed Pomnikiem Kopernika, skąd udadzą się pod ratusz miejski.

Marsze przejdą też dziś ulicami m.in. Gdańska czy Torunia [zobacz więcej].

RIRM

drukuj