[TYLKO U NAS] M. Opioła: Oskarżanie Polski o Holokaust to wojna propagandowa z Polską, z której cieszy się tylko Rosja

Film, w którym Polskę oskarża się o udział w Holokauście, jest po prostu wojną propagandowa z Polską, z polskimi obywatelami i niestety cieszy się tylko jedna strona, czyli Rosja. (…) Agenci wpływu, działający również za Atlantykiem, są wykorzystywani również przez działania propagandy ze strony Federacji Rosyjskiej. (…) Ten film jest jednym z takich działań – mówił w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam poseł Marek Opioła, przewodniczący sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych.

Polityk odniósł się do opublikowanego na serwisie Youtube filmiku „I will go to jail”, autorstwa amerykańsko-żydowskiej organizacji Ruderman Family Foundation, w którym przypisuje się Polsce rzekomy współudział w Holokauście. Z tej sytuacji może czerpać korzyści Federacja Rosyjska – ocenił Marek Opioła.

– Agenci wpływu, osoby, które tak naprawdę funkcjonują na terenie Europy zachodniej i nie tylko (również za Atlantykiem) skrzętnie są wykorzystywane przez służby specjalne, lecz nie tylko przez służby specjalne, ale również przez działania propagandy ze strony Federacji Rosyjskiej. W związku z tym dla osób, które trochę się znają i trochę czytają, widzą różnego rodzaju dezinformację, ten film jest jednym z takich działań – wskazał gość „Polskiego punktu widzenia”.

Po emisji wspominanego filmiku widać stopień zindoktrynowania młodego pokolenia m.in. w Stanach Zjednoczonych – podkreślił poseł PiS.

– Maski opadły i widzimy, jak młodzi ludzie w Stanach Zjednoczonych są po prostu indoktrynowani w sposób bezczelny. Możemy też powiedzieć, że twórca totalitaryzmu, faszyzmu i nazizmu niemieckiego Adolf Hitler obecnie tylko i wyłącznie cieszy się zza grobu, że to Polacy są oskarżani o te okropne zbrodnie, co jest po prostu jednym wielkim fałszem i kłamstwem – akcentował polityk.

Rosyjskie służby bardzo dobrze potrafią posługiwać się propagandą i podsycaniem atmosfery konfliktu – zwrócił uwagę przewodniczący sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych.

– Może nie mamy stuprocentowych dowodów, że to służby specjalne stały za tym wszystkim stały, ale one umiejętnie podsycają tę atmosferę i działania propagandowe. Federacja Rosyjska jest w tym bardzo dobra i bardzo skuteczna w takiego rodzaju dezinformacji, różnego rodzaju trollingu – zaznaczył.

Marek Opioła opowiedział również o zadaniach Międzyresortowego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość, powołanym przez premiera Mateusza Morawieckiego.

– Dobrze, że na takim wysokim szczeblu międzyresortowego zespołu ta sprawa została podniesiona, aby doprowadzić do analizy przepisów prawnych w polskim prawie i żeby tak naprawdę zebrać tę całą wiedzę, która jest zarówno w organach ścigania (za to w polskich służbach odpowiada ABW, ale też Policja ma duże znaczenie do przeciwdziałania tego rodzaju rzeczom, jak właśnie totalitaryzmy i manifestowanie nazizmu czy też komunizmu, który jest wbrew naszej konstytucji), ale również żeby to przełożyć i żeby wprowadzić skuteczne prawo – wyjaśnił gość „Polskiego punktu widzenia”.

Działania tego zespołu pokażą opinii międzynarodowej, że Polska chce podjąć skuteczną walkę z przypadkami faszyzmu oraz innych ustrojów totalitarnych – ocenił przewodniczący sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych.

– W moim przekonaniu [ten zespół – red.] będzie zbierał, monitorował, ale też będzie analizował przepisy prawa i będzie też tak naprawdę proponował różnego rodzaju zmiany legislacyjne, uproszczenie pewnych procedur, które są w ramach służb i nie tylko służb, ale też Policji. W związku z tym jest to dobry moment do tego, żeby temu przeciwdziałać, dlatego że sytuacja zmusiła nas do tego rodzaju rzeczy. To jest również pokazanie opinii międzynarodowej, że na wysokim szczeblu (…) my się tym problemem zamierzamy zająć w sposób skuteczny, a nie tylko i wyłącznie fasadowy – wskazał poseł PiS.

Całość programu „Polski punkt widzenia” z udziałem Marka Opioła można oglądać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl