[TYLKO U NAS] Ks. prof. D. Oko: Hanna Gronkiewicz-Waltz od dawna wspiera organizacje genderowe

Ks. prof. Dariusz Oko w środowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja odniósł się do medialnych informacji, jakoby stołeczny Ratusz wspierał organizację genderową Lambda. Jak podkreślił, Hanna Gronkiewicz-Waltz od dawna wspiera dewiacyjne środowiska. Teolog zaznaczył również, że obecnie cywilizacja chrześcijańska jest na wojnie z ideologią gender i należy ją powstrzymać.

Organizacja promująca mniejszości Lambda wiele zawdzięcza Hannie Gronkiewicz-Waltz – sugeruje „Gazeta Polska Codziennie”. Jak czytamy w dzienniku, stowarzyszenie „może prężnie działać dzięki obfitemu wsparciu finansowemu ze strony prezydent Warszawy”. To nie są nowe wiadomości – powiedział ks. prof. Dariusz Oko. Od lat stołeczny Ratusz popiera tego rodzaju organizacje – dodał.

Pamiętamy, że słynna tęcza na pl. Zbawiciela była opłacana właśnie z pieniędzy podatników. Prezydent Warszawy już od dawna przekazuje znaczne kwoty na organizację Lambda. Jest to jednak tylko kropla w całości olbrzymich pieniędzy, jakie płyną do organizacji genderowych, czyli homoseksualnych, LGBT itd. Są również organizacje międzynarodowe, które finansują polskie organizacje genderowe, np. Unia Europejska czy ONZ, wbrew woli podatników – wskazał teolog.

Wielki problem jest również na uczelniach. Często nie można uzyskać środków na badania, które nie podobają się lobby genderowemu – zaznaczył wykładowca z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie.

To jest cenzura na uczelniach. Nie dopuszcza się do badań, które mogłyby podważać ich ideologię. To jest sytuacja skandaliczna, ponieważ – według nauczania Kościoła – gender jest bardzo groźną ideologią, która zagraża społeczeństwu i cywilizacji, szczególnie chrześcijańskiej – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

Niedopuszczalne jest, aby w Polsce, w kraju, gdzie żyje zdecydowana większość katolików, za pieniądze podatników finansowało się organizacje i środowiska związane z ideologią gender – powiedział ks. prof. Dariusz Oko.

Ideologia gender postępuje podobnie jak komuniści: środki wypracowane przez katolików przeznaczają do niszczenia katolicyzmu – dodał.

Ideologia gender, której częścią jest homoideologia, jest to kolejna ideologia ateistyczna. Jest to w dużym stopniu organizacja neomarksistowska i stosuje podobne metody. Pieniędzy wypracowanych przez ludzi wierzących, którzy wybierają Pana Jezusa, a nie np. Roberta Biedronia, używa się po to, żeby szerzyć ideologię Roberta Biedronia. To jest niedopuszczalne i powinno być powstrzymane – wskazał teolog z Uniwersytetu Papieskiego.

Świat i cywilizacja chrześcijańska jest obecnie na wojnie z genderyzmem – zaznaczył ks. prof. Dariusz Oko.

Papież Franciszek powiedział nam, że wypowiedziano nam wojnę; wypowiedziano wojnę małżeństwu i rodzinie. Tej wojny nie wypowiedzieli nam kosmici, ale genderyści. Są to ateiści, którzy często na miejscu Boga stawiają seks. Jest to zmaganie na śmierć i życie, co widać na Zachodzie. Tam, gdzie szerzy się genderyzm, tam umiera chrześcijaństwo – powiedział teolog.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem ks. prof. Dariusza Oko można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj