[TYLKO U NAS] J. Wiśniewska: Europę niepokoi to, że na arenę wchodzi nowy, mocny, zdeterminowany gracz

Cała ta hucpa polityczna wywołana na zamówienie „totalnej Targowicy” budzi duży niesmak i myślę, że KE sama teraz nie bardzo wie, co z tym zrobić. Być może Europę niepokoi to, że na arenę wchodzi nowy, mocny, zdeterminowany gracz – powiedziała w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Komisja Europejska w grudniu ub. roku zdecydowała o uruchomieniu wobec Polski procedury z art. 7 traktatu unijnego. Polska dostała też trzy miesiące na wprowadzenie rekomendacji dotyczących praworządności.

– Komisja ingeruje w sprawy, w które absolutnie nie powinna ingerować. To nie są kompetencje KE. Poza tym trzeba zawsze podkreślać to, że praworządność w Polsce jest szanowana. Cała ta hucpa polityczna wywołana na zamówienie „totalnej Targowicy” budzi duży niesmak i myślę, że KE sama teraz nie bardzo wie, co z tym zrobić. Być może Europę niepokoi to, że na arenę wchodzi nowy, mocny, zdeterminowany gracz – wskazała Jadwiga Wiśniewska.

Europoseł zaznaczyła, że rząd będzie walczyć o dobre imię Polski wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne.

– Z całą pewnością wykorzystano wszystkie instytucje unijne, żeby bronić dobrego imienia Polski. Jeśli będzie trzeba, to będziemy szukać dalszych rozwiązań – podkreśliła.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl