fot. jadwigawisniewska.pl

[TYLKO U NAS] J. Wiśniewska: Europę niepokoi to, że na arenę wchodzi nowy, mocny, zdeterminowany gracz

Cała ta hucpa polityczna wywołana na zamówienie „totalnej Targowicy” budzi duży niesmak i myślę, że KE sama teraz nie bardzo wie, co z tym zrobić. Być może Europę niepokoi to, że na arenę wchodzi nowy, mocny, zdeterminowany gracz – powiedziała w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Komisja Europejska w grudniu ub. roku zdecydowała o uruchomieniu wobec Polski procedury z art. 7 traktatu unijnego. Polska dostała też trzy miesiące na wprowadzenie rekomendacji dotyczących praworządności.

– Komisja ingeruje w sprawy, w które absolutnie nie powinna ingerować. To nie są kompetencje KE. Poza tym trzeba zawsze podkreślać to, że praworządność w Polsce jest szanowana. Cała ta hucpa polityczna wywołana na zamówienie „totalnej Targowicy” budzi duży niesmak i myślę, że KE sama teraz nie bardzo wie, co z tym zrobić. Być może Europę niepokoi to, że na arenę wchodzi nowy, mocny, zdeterminowany gracz – wskazała Jadwiga Wiśniewska.

Europoseł zaznaczyła, że rząd będzie walczyć o dobre imię Polski wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne.

– Z całą pewnością wykorzystano wszystkie instytucje unijne, żeby bronić dobrego imienia Polski. Jeśli będzie trzeba, to będziemy szukać dalszych rozwiązań – podkreśliła.

RIRM

drukuj