fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Min. J. Kopcińska: UE jest silna wtedy, kiedy ma silne państwa członkowskie

Unia jest silna wtedy, kiedy ma silne państwa członkowskie, a Polska ze swoją gospodarką, określaną jako najlepiej rozwijającą się wśród krajów Unii Europejskiej, jest właśnie silną składową tej Unii. Budujemy silną Unię. Proszę zwrócić uwagę, że kilka dni temu Komisja Europejska oceniła wzrost naszego PKB do 4,2 procent w 2019 roku, nie podnosząc w tym samym czasie prognoz dla innych państw członkowskich strefy euro – powiedziała min. Joanna Kopcińska, rzecznik prasowy Rządu RP, w „Rozmowach niedokończonych” w TV Trwam.

Joanna Kopcińska przypomniała, że według danych Unii Europejskiej polskie PKB rozwija się trzy razy szybciej niż w przypadku innych państw członkowskich.

– Pragnę zauważyć, że Unia jest silna wtedy, kiedy ma silne państwa członkowskie, a Polska ze swoją gospodarką, określaną jako najlepiej rozwijającą się wśród krajów Unii Europejskiej, jest właśnie silną składową tej Unii. Budujemy silną Unię. Proszę zwrócić uwagę, że kilka dni temu Komisja Europejska oceniła wzrost naszego PKB do 4,2 procent w 2019 roku, nie podnosząc w tym samym czasie prognoz dla innych państw członkowskich strefy Euro. Co to znaczy? To znaczy, że nasze PKB będzie rosło w trzykrotnie szybszym tempie niż innych państw członkowskich Unii Europejskiej – wskazała polityk.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości aktywnie wspiera polskie rodziny – podkreśliła minister.

– Chcemy wspierać i wspieramy polską rodzinę. Wcześniej tego nie było, były zdecydowanie gorsze oceny gospodarki polskiej, był znaczny deficyt budżetowy, nie było pieniędzy z OFE, był podniesiony VAT i wiek emerytalny i nasi rodacy nie odczuwali takiego wsparcia jak teraz. Teraz kiedy my, przekierowując te pieniądze, budujemy i wspieramy polską rodzinę, inni krzyczą nazywając te nasze programy „rozdawnictwem i ochłapami”, a wtedy, kiedy wspierają rodzinę inne państwa skandynawskie czy europejskie, to mówią „świadczy to o sile państwa”. Szanowni Państwo, Polska rozwija się dobrze, dlatego że mamy rząd, który potrafi walczyć z silnymi, pokonywać mafie VAT-owskie, uszczelniać podatki. Teraz z nas chcą brać przykład inni – mówiła rzecznik rządu.

Gość TV Trwam wskazała, że w latach 2008-2015 „wyparowywały” z Polski pieniądze.

– One były właśnie w kieszeniach tych mafii VAT-owskich, a my skutecznie te mafie pokonaliśmy. Szanowni Państwo, 250 miliardów złotych – ja to często powtarzam, bo dla mnie jest to kwota niewyobrażalna – to jest 160 Stadionów Narodowych, czyli Stadion Narodowy w co drugim powiecie. Te pieniądze mogliśmy mieć i one mogły być kierowane do rodzin, emerytów, do osób niepełnosprawnych, one mogły wspierać polską rodzinę, ale ich nie było. One były gdzieś – nie wiemy, gdzie. Dopiero rząd Prawa i Sprawiedliwości skutecznie uszczelnił podatki, pokonał mafię i mamy program „500 plus”, „emerytura plus”, mamy wsparcie ludzi młodych i inne programy społecznościowe – powiedziała minister Joanna Kopcińska.

RIRM

drukuj