fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Min. J. Brudziński: Unia Europejska jest dla nas wartością, ale zawsze na pierwszym miejscu stawiamy sprawy polskie

Unia Europejska jest dla nas wartością, ale zawsze na pierwszym miejscu stawiamy sprawy polskie, bo Polska jest najważniejsza i najpiękniejsza. Dlatego waśnie chcemy być w Unii Europejskiej, bo Polskę kochamy i chcemy, żeby zmieniała to całe szaleństwo, z którym mamy niejednokrotnie do czynienia – powiedział w poniedziałkowych ,,Aktualnościach dnia” Joachim Brudziński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Patrząc na frekwencję, wybory do Parlamentu Europejskiego są lekceważone przez Polaków. Jesteśmy świadkami tego, że przyszłość Polski rozgrywa się bardzo mocno na arenie międzynarodowej, więc tym bardziej powinien być większy procent głosujących w tych wyborach.

– Tutaj nigdy dosyć apeli, a szczególnie do słuchaczy Radia Maryja oraz widzów telewizji Trwam, a także do tych, dla których los Polski, kościoła oraz polskich rodzin jest ważny. Paradoks polega na tym, że ludzie, dla których Polska nie zawsze jest na pierwszym miejscu, są bardziej zmobilizowani i aktywniej biorą udział w wyborach. To jest nasze wspólne zadanie, aby być w Unii Europejskiej, która powróci do swoich korzeni, będzie Unią Europejską, jaka leżała na sercu ojcom założycielom (…). Dzisiaj niektórzy próbują wmówić, że Unia Europejska to ponadnarodowy, bezwartościowy byt, którego celem jest tylko zaspakajanie interesów w korporacji urzędniczej czy ponadnarodowych korporacjach, bądź realizacja celów, które mają za zadanie usunięcie systemu wartości chrześcijańskich, destabilizowanie i destrukcję rodziny, jako związku mężczyzny i kobiety, czyli wywrócenie tego wszystkiego, o co Europa była oparta – zwrócił uwagę Joachim Brudziński.

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zmiany są wyczuwalne, a wiele państw odnosi się do historii, przywracając nazwiska ojców założycieli.

– Czuć ducha zmian w Unii Europejskiej, w państwach takich jak: Włochy, Francja, Hiszpania oraz Niemcy, do głosu zaczynają dochodzić politycy i środowiska, które próbują upomnieć się o ideały, które leżały u podstaw powstania Unii Europejskiej, do Konrada Adenauera, Roberta Schumana oraz Alcide De Gasperiego. Ojcowie założyciele ten projekt rozpoczęli od Mszy Świętej w Strasburgu. Dzisiaj próbuje się omijać to milczeniem (…). Prawda jest taka, że Europa, o której mówimy w pamięci historycznej, zawsze oparta była o wartości wywodzące się ze Starego i Nowego Testamentu, filozofii greckiej oraz prawa rzymskiego – tych wartości po prostu nie ma – podkreślił gość poniedziałkowych ,,Aktualności dnia”.

Szef MSWiA zaznaczył, że Polska musi zmienić całe szaleństwo, które jest obecne w Unii Europejskiej.

– Unia Europejska jest dla nas wartością, ale zawsze na pierwszym miejscu stawiamy sprawy polskie, bo Polska jest najważniejsza i najpiękniejsza. Dlatego waśnie chcemy być w Unii Europejskiej, bo Polskę kochamy i chcemy, żeby zmieniała to całe szaleństwo, z którym mamy niejednokrotnie do czynienia – zakończył minister spraw wewnętrznych i administracji.

Cała rozmowa z Joachimem Brudzińskim, ministrem spraw wewnętrznych i administracji w poniedziałkowych ,,Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj]

RIRM

drukuj