[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Ideologia gender to atak sił lewicowych, służących zniszczeniu całej kultury zachodniej, całej kultury chrześcijańskiej

Ideologia gender jest na wskroś wydarzeniem ideologicznym i politycznym, jest po prostu atak sił lewicowych, służących zdruzgotaniu, zniszczeniu całej kultury zachodniej, całej kultury chrześcijańskiej. To nie jest kwestia (…) niewinnych igraszek słownych wokół pojęcia gender, seks, płeć, płeć kulturowa, płeć biologiczna. To jest kwestia zmasowanego, bardzo wulgarnego ataku – mówił w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk, moralista, wykładowca UAM w Poznaniu i WSKSiM w Toruniu.

W piątek o godz. 21.40 na antenie TV Trwam odbyła się premiera filmu „Zmierzch. Ofensywa ideologii gender”. Dokument ten odsłania prawdę o tym, czym tak naprawdę jest ideologia gender, jakie niesie za sobą zagrożenie i jakie będę jej skutki.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz ocenił, że film „Zmierzch. Ofensywa ideologii gender” jest konieczny do emisji w naszej rzeczywistości.

– Swoistą reklamę temu filmowi stworzył bodajże wczoraj jeden z artykułów na portalu jednej z popularnych, a zarazem obcych nam ideologicznie gazet polskich, który to tekst przedstawiał właśnie umieszczenie tego filmu w kontekście wyborów europarlamentarnych. Myślę, że warto zwrócić na to uwagę, bo ten tekst pośrednio potwierdza to, że ideologia gender jest na wskroś wydarzeniem ideologicznym i politycznym, że to jest po prostu atak sił lewicowych, służących zdruzgotaniu, zniszczeniu całej kultury zachodniej, całej kultury chrześcijańskiej. To nie jest kwestia, jak czasem sądzimy, niewinnych igraszek słownych wokół pojęcia gender, seks, płeć, płeć kulturowa, płeć biologiczna. To jest kwestia zmasowanego, bardzo wulgarnego ataku, niszczącego osobę ludzką, niszczącego społeczeństwo – akcentował etyk.

Na propagowanie ideologii gender przeznacza się ogromne środki finansowe. Aż 5 mld euro na ten cel przeznaczy UE. Gość „Aktualności dnia” podkreślił, że ta kwota pochodzi m.in. z podatków, które płaci każdy obywatel Unii, a więc również obywatele Polski.

– Przecież my jesteśmy podatnikami Unii Europejskiej i w jakiś sposób moja złotówka czy moje złote idą właśnie być może czy w jakimś sensie statystycznym w ten nurt, który jest nurtem radykalnie mi obcym i któremu radyklanie się sprzeciwiam. To jest pewna nieuczciwość, wpisana w taki system finansowania, z jakim mamy do czynienia. Ale warto rzeczywiście zwrócić uwagę na te kwoty. Przypomnę, że jeszcze obok tej kwoty, które pojawiła się teraz, warto może wspomnieć kwotę sprzed kilku lat, z roku 2014. Ona wtedy została ujawniona przez ówczesne Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, kiedy mówiono o tym, że szkolnictwo polskie nie wycofa się z promowania – jak mówiono – teorii gender, dlatego że właśnie na podstawie tej ideologii gender oparte są unijne programy społecznościowe, które stanowią część polityki społecznej UE, a koszty i zyski partycypacji w tych właśnie programach są rzędu kilku miliardów euro – zauważył kapłan.

W filmie „Zmierzch. Ofensywa ideologii gender” przypomniano dokument, który dał przyzwolenie w sferze legislacyjnej na promocję ideologii gender – czyli Konwencję stambulską.

– Oczywiście, jesteśmy świadomi tego, że istnieją pewne zjawiska przemocy w rodzinie. Te zjawiska dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn, bo proszę dowieść tego – zwracałbym się tutaj do potencjalnych słuchaczy, zwolenników ideologii gender – że w żadnej rodzinie nie jest bita żadna dziewczynka, że żadna starsza kobieta nie jest prześladowana. Oczywiście, powiemy: no ależ tak, są, na każdym etapie. Ale proszę dowieść w takim razie tego, że w żadnej rodzinie nie jest bity mały chłopiec, nie jest poniewierany starszy mężczyzna, zniedołężniały. Otóż oczywiście, że istnieją przypadki przemocy dotyczące zarówno kobiet, jak i mężczyzn, ale Konwencja stambulska ujmuje to, że jedyną ofiarą przemocy jest wyłącznie kobieta – podkreślił wykładowca UAM i WSKSiM.

Obywatele Polski, rodzice mogą podjąć konkretne działania, aby skutecznie bronić siebie i innych przed dewiacyjną ideologią gender – zaznaczył ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

–  Z jednej strony możemy i mamy prawo oczekiwać od różnych instytucji, a więc od władz państwowych, możemy oczekiwać od władz Kościoła, że będą zabierały głos w tej sprawie i z tym głosem niejednokrotnie mamy do czynienia. Ale na pewno podstawowym podmiotem działania jesteśmy my sami. Tutaj ogromny apel, nieraz przecież kierowany na falach Radia Maryja i w środowisku naszych mediów – apel o to, aby rodzice rzeczywiście, po pierwsze, byli wrażliwi, byli po prostu wrażliwi na to, co dzieje się w przedszkolach, szkołach. Czasem pod pozorem niewinnych igraszek, niewinnych zabaw, jakiś niewinnych eksperymentów kryją się rzeczy będące dewastacją. My musimy być na to po prostu wrażliwi. Tam, gdzie uświadamiany sobie, że takie zjawiska się dokonują, rodzice mają pełne prawo – to wynika po prostu z prawa – do tego, żeby takim aktom się sprzeciwiać – wskazał etyk.

Cała rozmowa z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj]

 

 

RIRM

drukuj