fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Dr M. Romanowski: Od dłuższego czasu mamy do czynienia z agresją środowisk lobby homoseksualnego

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uderza w rodzinę. Podmiot wymusza na Polsce, aby wydać dokument tożsamości dziecku, u którego w  akcie urodzenia jako rodzice figurują dwie osoby tej samej płci. „Od dłuższego czasu mamy do czynienia z agresją środowisk lobby homoseksualnego. Jest to szerszy problem ataku na rodzinę, Kościół, państwa narodowe oraz ich suwerenność” – powiedział dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Nauka Kościoła i Konstytucja RP mówią jasno – małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wymusza na Polsce, aby odpowiednie organy wydały dokument tożsamości dziecku, u którego w akcie urodzenia jako rodzice figurują dwie osoby tej samej płci. [czytaj więcej]

– Od dłuższego czasu mamy do czynienia z agresją środowisk lobby homoseksualnego. Jest to szerszy problem ataku na rodzinę, Kościół, państwa narodowe oraz ich suwerenność. Neomarksistowska ideologia w wersji gender jest na sztandarach większości państw i środowisk w Unii Europejskiej. (…) Niebezpieczne są działania Komisji Europejskiej, która przywłaszcza sobie kompetencje i wbrew traktatom proponuje różnego rodzaju rozwiązania (…), aby dawać związkom homoseksualnym przywileje, przekraczające te, którymi cieszy się małżeństwo kobiety i mężczyzny – akcentował gość Radia Maryja.

Dr Marcin Romanowski zaznaczył, że Ministerstwo Sprawiedliwości wetuje decyzje podmiotów Unii Europejskiej, które uderzają w rodzinny porządek.

– Ministerstwo Sprawiedliwości wetuje decyzje oraz dokumenty z Brukseli, które przy okazji szlachetnych celów, starają się wprowadzać genderową ideologię i realizować postulaty lobby homoseksualnego. (…) Słuchając wypowiedzi, które padają w Parlamencie Europejskim, odnosi się wrażenie, że jest to sabat czarownic, włos się na głowie jeży. Jest to sprzeczne z ludzkimi wartościami, sprzeczne z ludzkim rozsądkiem – podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

Gość audycji „Aktualności dnia” ocenił, że Unia Europejska od wielu lat forsuje ideologię genderową w krajach członkowskich.

– W ramach Unii Europejskiej mamy różne systemy prawne i w różnych państwach dochodzi do regulowania różnych dziwactw. Jest zinstytucjonalizowana dewiacja, gdzie pozwala się dwóm kobietom czy dwóm mężczyznom adoptować dzieci. To jest fakt – powiedział gość Radia Maryja.

Całą rozmowę z dr. Marcinem Romanowskim można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj