fot. flickr.com

[TYLKO U NAS] Dr A. Kozicki: Powrót D. Tuska może być owocny tylko w momencie destabilizacji polskiej sceny politycznej

Grzegorz Schetyna był dziś pytany na antenie TVN24 o to, czy Donald Tusk będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Polski. Lider PO nie wykluczył takiego rozwiązania.

Szef Platformy Obywatelskiej stwierdził, że decyzja należy do Donalda Tuska, „bo to on będzie decydował, czy będzie kontynuował karierę w Europie, czy wróci do Polski”.

Sam szef Rady Europejskiej zapowiedział kilka dni temu, że w 2019 r. wróci do Polski i nie przejdzie na emeryturę.

Politolog dr Aleksander Kozicki powiedział, że Donald Tusk sonduje grunt pod ewentualną decyzję o powrocie na polską scenę polityczną.

– Ten powrót, nad którym obecnie spekulujemy – dzisiaj to jest jedynie spekulacja polityczna – może być owocny w momencie destabilizacji polskiej sceny politycznej, a przede wszystkim w momencie zmniejszenia się wpływów PiS. (…) Wtedy możemy mówić o realnym działaniu politycznym. Dzisiaj jest to tylko pewien sygnał, który jest wypuszczany do opinii publicznej – wskazał dr Aleksander Kozicki.

Donald Tusk, pełniąc funkcję premiera polskiego rządu, przeniósł się do Brukseli. Wówczas PO, której przewodził, mocno spadały notowania.

Były premier od 2014 roku zasiada na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Jego kadencja upływa w 2019 roku.

RIRM

drukuj