fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Cz. Hoc: Do naszej Ojczyzny lgną już inne państwa, ponieważ widzą, że Polska będzie wolności narodów chorążym

Trzeba być czujnym i bardzo odważnie walczyć, bo albo będziemy mieli Europę wartości, albo będziemy mieli Europę podwójnych standardów. My idziemy z wielką dewizą narodową, którą mamy w sercu: Bóg, Honor, Ojczyzna i Rodzina – wskazał Czesław Hoc, poseł do Parlamentu Europejskiego, podczas sobotnich „Rozmów niedokończonych” w TV Trwam.

Czesław Hoc zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość idzie do Parlamentu Europejskiego wielką dewizą narodową: Bóg, Honor, Ojczyzna i Rodzina.

– Chronimy Ojczyznę, chcemy, żeby Unia stała się Europą Ojczyzn, Europą państw narodowych, a nie tak, jak teraz się proponuje, czyli superpaństwo z hegemonią Niemiec i Francji. My do tego nie dopuścimy. Dla nas polskość to świętość. Nawet w kuluarowych rozmowach zawsze chronimy Polskę, naszą tożsamość narodową, tradycje, chlubną historię – pielęgnujemy nasze wartości. Polska już emanuje tymi wartościami na inne państwa, chociażby Europy Środkowo-Wschodniej, ale też Europy Południowej. Do Polski lgną już inne państwa, ponieważ widzą, że Polska będzie wolności narodów chorążym (…). Trzeba być czujnym i bardzo odważnie walczyć, bo albo będziemy mieli Europę wartości, albo będziemy mieli Europę podwójnych standardów – mówił europoseł.

Gość TV Trwam przypomniał, jak zaniedbywano polskie interesy za rządów PO-PSL.

– Była haniebna, skandaliczna wyprzedaż polskiej ziemi, tzw. słupy i fikcyjne firmy z zagranicznym kapitałem. Zawsze mówimy: „Tyle Ojczyzny, ile ziemi”. Ukochana polska ziemia była sprzedawana spekulantom i zagranicznym firmom. Teraz dużo mówimy o twórcach. Proszę zwrócić uwagę, kto zdjął ulgę 50 proc. kosztów przychodów dla twórców i aktorów? Platforma Obywatelska. Kto sprzedał srebro rodowe Polskie Nagrania w 2015 r. za 8 mln zł? Nasz skarb narodowy sprzedała Platforma Obywatelska. Chcemy to odzyskać, ale teraz Warner Music Poland oczekuje ponad 80 mln zł – podkreślił polityk.

Czesław Hoc zwrócił uwagę, iż 26 maja – dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego – jest niezwykle ważny dla przyszłości naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków.

– 26 maja będziemy decydować, czy będziemy potęgą w Europie (po Brexicie jesteśmy teraz piątą potęgą w Unii Europejskiej), czy będziemy wasalem, szeregowym państwem, które będzie na posyłki; czy będziemy prowadzić politykę bluszczową, czyli podwieszania się pod politykę Niemiec i Francji, czy będziemy podmiotem w Europie. 26 maja będziemy o tym decydować – zaznaczył poseł do Parlamentu Europejskiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl