[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Przed samymi wyborami próbowano uderzyć w naród, państwo i religię w sposób, na jaki swego czasu ośmielali się komuniści

Trzykrotnie próbowano uderzyć w naród, państwo, w religię i naszą wiarę w ciągu ostatnich dni przed samymi wyborami w sposób  niebywały, taki tylko, na jaki swego czasu ośmielali się komuniści, kiedy okupowali nasz kraj – mówił w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

Poseł PiS podziękował środowisku Radia Maryja za odwagę cywilną, odwagę odrzucenia kłamstwa, która przyczyniła się do zwycięstwa formacji rządzącej w wyborach samorządowych.

– Chcę Państwu najserdeczniej podziękować. Chcę podziękować wszystkim Polakom, chcę podziękować Rodzinie Radia Maryja, chcę podziękować ojcom redemptorystom, o. Tadeuszowi Rydzykowi. Chcę podziękować duchowieństwu polskiemu za stanowisko, jakie zajęli i jakie zawsze zajmuje wobec dążeń narodu, za duchowy fundament, który pozwala nam, szarym ludziom, na odwagę wtedy, kiedy ona jest tak niezbędna dla przyszłego bytu narodu. Ta odwaga w dzisiejszych czasach nie jest odwagą militarną, nie jest odwagą wymagającą ofiary krwi, nie jest odwagą, która ma głębokie zakorzenienie w dziejach naszego narodu (…), ale jest odwagą cywilną, jest odwagą odrzucenia kłamstwa – tłumaczył Antoni Macierewicz.

Ta odwaga sprawiła, że teraz będzie możliwe przeniesienie dobrej zmiany na poziom samorządowy – podkreślił minister obrony narodowej w latach 2015-2018.

– Ta sama odwaga, która dała zwycięstwo w wyborach samorządowych w ostatnich dniach formacji patriotycznej, pozwala teraz tę dobrą zmianę, pozwala te wielkie reformy przywracające Polskę Polakom, oddające na powrót naszą Ojczyznę mieszkańcom tej ziemi [realizować – red.] Ta zmiana była możliwa w olbrzymim stopniu dzięki temu duchowi, jaki płynie z wiary, jaki płynie z przekazu patriotycznego, jaki płynie z całego wysiłku zarówno Radia Maryja, jak i Rodziny Radia Maryja – wskazał poseł.

Tuż przed samymi wyborami próbowano zaatakować naród, państwo i religię – zwrócił uwagę wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

– Trzykrotnie próbowano uderzyć w naród, państwo, w religię i naszą wiarę w ciągu ostatnich dni przed samymi wyborami w sposób  niebywały, taki tylko, na jaki swego czasu ośmielali się komuniści, kiedy okupowali nasz kraj. Myślę przede wszystkim o ataku na polskie duchowieństwo, zrealizowanym przy pomocy tzw. filmu „Kler”. To jest atak, którego nie powstydziliby się okupanci sowieccy – akcentował polityk.

Antoni Macierewicz zauważył, że przed niedzielnym głosowaniem usiłowano pokazać Polskę jako wroga Europy oraz poprzez szantaż nakłonić Polaków do poparcia Platformy Obywatelskiej.

– Niemniej groźnym atakiem był ten, który miał przedstawić rząd Polski, państwo polskie jako wrogie Europie, jako państwo, które zmierza do tego, żeby izolować Polskę, żeby Polskę obezwładnić, żeby Polskę pozostawić bez jakichkolwiek narzędzi obrony. Ta próba wmówienia, że rząd polski jest antyeuropejski, ma w sobie wszelkie cechy najobrzydliwszego szantażu – albo poprzecie Platformę Obywatelską albo będziecie skazani na wyrzucenie z Europy, albo będziecie skazani na banicję, albo będziecie osamotnieni, albo będziecie po prostu zniszczeni. Tak brzmiał ten przekaz – zaznaczył były szef MON.

Źródłem siły obozu rządzącego jest naród – podkreślił wiceprezes PiS.

– Tu właśnie są źródła naszej siły – w narodzie, w jak największej mobilizacji społecznej. Im więcej Polaków jest przy urnach, im więcej Polaków zaangażuje się politycznie, im więcej Polaków będzie wspierało przemiany patriotyczne, tym będziemy silniejsi. Nie należy się izolować, nie należy się zamykać, nie należy bać się narodu. Odwrotnie – to naród jest naszą największą siłą i to zostało potwierdzone w tych wyborach – podsumował polityk.

RIRM

drukuj