Trzecie wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów

Premier Ewa Kopacz udaje się dziś do Wrocławia, gdzie jutro odbędzie się trzecie wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów. Na miejsce premier dotrze koleją. Wśród spraw, którymi szefowa rządu chciałaby się zająć, są m.in. sytuacja w KGHM i Wrocław, jako Europejska Stolica Kultury 2016.

Szefowa rządu mówiła w ubiegłym tygodniu, że chciałaby wysłuchać argumentów tych, którzy opowiadają się za zniesieniem podatku od kopalin, którym obłożona jest miedziowa spółka.

Józef Czyczerski, przewodniczący „Solidarności” w KGHM, mówi, że ten podatek blokuje możliwości rozwoju przedsiębiorstwa.

Związkowiec liczy też na to, że rząd zajmie się kwestią koncesji na wydobycie.

– To jest karygodne, że Ministerstwo Środowiska, które koncesjonuje pola do eksploatacji, przyznaje takie koncesje firmie zagranicznej z kapitałem – ponoć – kanadyjskim. Teraz jest problem, ponieważ okazuje się, że jest to na linii frontu eksploatacyjnego. To drugi temat, który nas interesuje i za który ekipa Platformy Obywatelskiej odpowiada – podkreślił Józef Czyczerski.

Jutrzejsze wyjazdowe posiedzenie rządu będzie trzecim takim spotkaniem.  Poprzednie odbyły się w Katowicach i w Łodzi.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl