fot. pixabay.com

Trwają prace nad nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym

Rząd inwestuje w bezpieczeństwo Polaków na drogach. Trwają prace nad nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Niezmiennie od lat podczas wakacyjnych miesięcy ma miejsce najwięcej wypadków drogowych. Sprzyjająca pogoda, urlopy i związana z nimi zwiększona mobilność sprawiają, że to właśnie w sierpniu na drogach ginie najwięcej osób.

W zeszłym roku podczas wypadków drogowych życie straciło prawie 2 i pół tysiąca osób – wskazują dane Komendy Głównej Policji. Dziś premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Komendantem Głównym Policji, Jarosławem Szymczykiem. Zaapelował on do Polaków o rozwagę podczas prowadzenia pojazdów.

– Apeluję, Szanowni Państwo, aby sierpień, który się właśnie zaczął, był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji i był miesiącem bezpiecznych powrotów do domu. Tutaj mamy do czynienia z ludzkim życiem, a więc naprawdę przestrzegajmy zasad ruchu drogowego – akcentował Mateusz Morawiecki.

Rząd przyjął nowelizację do ustawy o ruchu drogowym. Zawarte w niej są nowe przepisy, dotyczące między innymi: wypłacania przez sprawcę wypadku renty dla najbliższych osób, niższych stawek OC dla osób jeżdżących bezpiecznie oraz podwyższenia maksymalnej wysokości grzywny za wykroczenia drogowe do 30 tysięcy złotych. Prawo ma surowo ukarać piratów drogowych – zaznacza szef rządu, Mateusz Morawiecki.

– Ten program to kilka tysięcy różnego rodzaju zadań w Polsce, takich jak: budowa nowych przejść dla pieszych, nowych sygnalizatorów świetlnych, budowa chodników, rond, kładek, doświetlenie przejść, oświetlenie dróg – zapewnił premier.

Rozwiązania, nad którymi pracuje rząd, mają zwiększyć bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale też innych użytkowników drogi, rowerzystów i pieszych.

TV Trwam News

drukuj