fot. pl.wikipedia.org

Trwają prace nad nową produkcją wychowanków WSKSiM – filmem ,,Nędzarz i Madame”

Po udanej premierze filmu ,,Zerwany kłos” wychowankowie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej pracują nad nową produkcją. Film ,,Nędzarz i Madame” ma się ukazać w tym roku.

,,Nędzarz i Madame” to ekranizacja losów świętego brata Alberta Chmielowskiego.

– Główny bohater filmu „Nędzarz i Madame”, czyli św. Brat Albert, miał bardzo barwne, chciałoby się powiedzieć bardzo malarskie życie, bowiem poświęcił się sztuce, a później porzucił sztukę na rzecz ludzi ubogich. Poświęcił młodość dla dobra ojczyzny i rzucił się w wir powstania Styczniowego – wyjaśnia reżyser filmu Witold Ludwig.

Zdjęcia do scen z tego wydarzenia historycznego trwają od kilku dni w okolicach Torunia. Na planie studentom WSKSiM towarzyszą pracownicy Radia Maryja, TV Trwam, a także profesjonalni aktorzy.

– Poważna różnica jest taka, że na rozpoczęcie pracy się modlimy. Dla mnie jest to po prostu niebywałe i bardzo dobre. Myślę, że modlitwa z rana dobrze robi – wskazuje aktor Lech Dyblik, który wcielił się w postać grabarza.

Praca na planie często nie jest łatwa. Sceny filmowe nagrywane są wiele razy. To wszystko wymaga zaangażowania dużej liczby osób – podkreśla kierownik planu Karol Niechciał.

– Teraz jesteśmy w środku rezerwatu Las Piwnicki. Jest dosyć zimno, ale przyjemnie, wychodzi słońce. Mamy takie polowe warunki – co chwilę gdzieś konie, pirotechnicy – mówi Karol Niechciał.

Premiera filmu planowana jest jesienią tego roku. Powstaje on m.in. dzięki środkom pochodzącym z jednego procenta podatku przekazanego na Fundację Nasza Przyszłość.

TV Trwam News/RIRM

drukuj