fot. redemptorysci.krakow.pl

Trwa Tydzień Małżeństwa

W wielu miejscach na świecie i w Polsce trwa Tydzień Małżeństwa. Małżonkowie mogą w tym czasie uczestniczyć w warsztatach, darmowych kursach tańca, a także bezpłatnie wyjść do kina czy teatru. Głównym celem inicjatywy jest promocja rodziny i małżeństwa.

Trzeba przypominać o randze, jaką posiada podstawowa komórka społeczna, czyli rodzina i małżeństwo – powiedział prof. Bogdan Więckiewicz, socjolog. Jest to ważne, zwłaszcza gdy w wielu miejscach na świecie próbuje się nagłaśniać kryzys małżeństwa – podkreślił.

– We współczesnym świecie, w świecie postmodernistycznym, w którym dominuje kultura indywidualizmu, zanika czy zmniejsza się liczba zawieranych małżeństw. Coraz częściej ta nowa kultura promuje wolne związki czy też tzw. monoparentalność – być rodzicem, mieć dziecko, ale niekoniecznie mieć męża, mieć żonę. To jednak małżeństwo stanowi podstawową grupę socjalizacyjną i wychowującą dzieci. To rodzina zapewnia poczucie bezpieczeństwa, poczucie bliskości, poczucie tego, że jest wsparcie w drugiej osobie – zaznaczył prof. Bogdan Więckiewicz.

Tydzień Małżeństwa obchodzony jest w wielu krajach na świecie. Pomysł powstał w latach dziewięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych.

RIRM

drukuj