Sztab Kukiza opublikował zasady debaty prezydenckiej

Sztab Pawła Kukiza opublikował zasady debaty prezydenckiej. Sztaby mają czas do 18.00 na ostateczną odpowiedź. Debata miałaby się odbyć w najbliższy piątek o 21.15 w Lublinie.

Poprowadziłby ją Paweł Kukiz w towarzystwie trzech dziennikarzy z czego dwóch wyznaczyliby kandydaci.

Formuła przewiduje, 3 pytania od Pawła Kukiza, 5 od jego wyborców, 5 pytań wzajemnych 1pytanie od dziennikarza Polonijnego oraz podsumowanie każdego z kandydatów.

Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta od razu wyraził zainteresowanie debatą. Sztab Bronisława Komorowskiego informował wczoraj że czeka na szczegóły debaty.

Prof. Piotr Gliński, socjolog, podkreśla, że taka debata powinna się odbyć. Dodaje, że podczas rozmowy ważne jest jednak trzymanie się wcześniej ustalonych zasad.

– Jestem zwolennikiem debat w demokracji – oczywiście tych organizowanych w sposób cywilizowany, w których nie łamane są zasady, jakie przyjmą obie strony, jak było w poprzedniej debacie, gdzie pan prezydent atakował Andrzeja Dudę za pomocą kłamstw i łamania zasad, które zostały przyjęte. Generalnie natomiast jestem zwolennikiem debaty, bo Polacy mają prawo usłyszeć argumenty i programy kandydatów oraz poznać ich jako ludzi, którzy w takiej debacie się bezpośrednio i na żywo prezentują – mówi prof. Piotr Gliński.

Najbliższa debata prezydencka odbędzie się w czwartek na antenie TVN 24. Zaplanowano trzy bloki tematyczne dotyczące: polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, gospodarki oraz polityki społecznej. Po każdej z tych części kandydaci będą mieli czas, by zadawać sobie pytania.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl