fot. PAP/Piotr Polak

Szef MON: Priorytetem rządu zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i Polakom. Nie rezygnujemy z żadnego z programów modernizacji armii

Ministerstwo Obrony Narodowej nie rezygnuje z żadnego z dotychczasowych programów modernizacyjnych – powiedział w Kielcach szef tego resortu Mariusz Błaszczak. We wtorek polityk wziął udział w otwarciu 26. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. To trzecie największe targi zbrojeniowe w Europie.

W przemówieniu minister obrony poinformował, że jego resort podjął prace nad Funduszem Obrony Narodowej, którego środki będą pochodzić spoza budżetu.

Mariusz Błaszczak zaznaczył też, że ministerstwo nie odstępuje od żadnego z programów modernizacji armii.

– Chciałbym podkreślić, że Ministerstwo Obrony Narodowej – wbrew medialnym doniesieniom – nie rezygnuje z żadnego z programów, które wcześniej były omawiane. Będziemy konsekwentnie realizowali potrzeby, jakie stawia przed nami Wojsko Polskie, jakie stawia przed nami system obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Jeszcze raz podkreślam, ze priorytetem rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i Polakom – zaznaczył minister.

Mariusz Błaszczak poinformował również, że wiele wskazuje na to, iż przed końcem tego roku sfinalizowany zostanie kolejny duży kontrakt związany z zakupieniem sprzętu dla polskiej armii.

RIRM

drukuj