fot. twitter.com/MSZ_RP

W. Waszczykowski spotkał się z ks. kard. Pietro Parolinem

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotkał się w środę w Watykanie z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej księdzem kardynałem Pietro Parolinem. Wśród tematów rozmów była pomoc dla uchodźców i polityka prorodzinna w Polsce.

Szef dyplomacji przybył do Watykanu z Palermo, gdzie uczestniczył w Konferencji Śródziemnomorskiej OBWE na temat migracji.

Po trwającej ponad godzinę rozmowie polski minister wymienił jako jeden z tematów konferencji pomoc uchodźcom. Najbliższemu współpracownikowi papieża Franciszka mówił, że Polska nie uchyla się przed obowiązkiem pomocy migrantom. Poinformował księdza kardynała Parolina o zaangażowaniu finansowym w wysokości 58 mln euro oraz o pomocy rządu dla uchodźców w miejscach, gdzie przebywają.

Ponadto, szef dyplomacji poinformował watykańskiego sekretarza stanu o pracy rządu Beaty Szydło. Mówił o polityce prorodzinnej, o pomocy dla ludzi starszych i budowie mieszkań. Jak powiedział PAP ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański, ksiądz kardynał Pietro Parolin z radością przyjął informacje o tych działaniach prosocjalnych, które – przypomniał – są bliskie Watykanowi.

Minister Witold Waszczykowski złożył również kwiaty na grobie św. Jana Pawła II bazylice watykańskiej.

PAP/RIRM

drukuj