fot. twitter.com

W 2019 roku papież Franciszek odbędzie co najmniej 4 zagraniczne pielgrzymki

Wiele wskazuje na to, że 2019 będzie rokiem licznych zagranicznych podróży papieża Franciszka. Dotychczas zapowiedziano oficjalnie cztery: do Panamy, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Maroka, oraz do Bułgarii i Macedonii. W planach jest też pielgrzymka do Japonii.

Już 23 stycznia Ojciec Święty Franciszek uda się do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Niespełna tydzień po powrocie, 3 lutego, Papież pojedzie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ta trzydniowa podróż będzie historyczna – po raz pierwszy głowa Kościoła katolickiego złoży wizytę na Półwyspie Arabskim.

Pod koniec marca, jak zapowiedział Watykan, papież Franciszek pojedzie do Maroka. Ponad 33 lata po wizycie św. Jana Pawła II Ojciec Święty Franciszek odwiedzi Rabat i Casablankę. Od 5 do 7 maja Papież będzie w Bułgarii i w Macedonii.

Nieoficjalnie wymieniane są też wizyty w Rumunii i w Japonii. Papież we wrześniu podczas spotkania z grupą Japończyków w Watykanie wyznał, że chciałby pojechać do ich kraju, zwłaszcza do Hiroszimy i Nagasaki, na które w 1945 roku zrzucone zostały bomby atomowe. Zaproszenie wystosowali zarówno premier Shinzo Abe, jak i burmistrzowie obu tych miast. Niewykluczone, że Papież odwiedzi też Koreę Północną, co byłoby wydarzeniem historycznym. W czasie audiencji w październiku w Watykanie prezydent Korei Południowej Mun Jae-In przekazał papieżowi ustne zaproszenie od przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una do Pjongjangu. Ojca Świętego zaprosił także prezydent Iraku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj