fot. PAP/EPA

Prezydenci USA i Rosji spotkali się w kuluarach szczytu G20 w Japonii

Przy okazji szczytu G20 doszło do spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem. Kraje mają kontynuować negocjacje w sprawie kontroli zbrojeń.

To drugie spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem twarzą w twarz.

– Nie widzieliśmy się od naszego spotkania w Helsinkach. Jednak nasze zespoły pracowały razem i dały nam świetną okazję do kontynuacji. Bardzo dziękuję za to obu zespołom – powiedział prezydent Władimir Putin.

Podczas spotkania przywódcy państw mieli rozmawiać o handlu, a także kontroli zbrojeń i denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

– To wielki zaszczyt być z prezydentem Putinem. Jego przedstawiciele, moi przedstawiciele mają wiele rzeczy do przedyskutowania, w tym handel i rozbrojenie. Zamierzamy przedyskutować wiele różnych rzeczy, w dobrych relacjach i z dobrą interpretacją. Czekamy z niecierpliwością na ten wspólny czas. Wiele pozytywnych rzeczy wyjdzie z tej relacji – zaznaczył prezydent Donald Trump.

Donald Trump – jeszcze przed spotkaniem – potwierdził, że poruszy kwestię mieszania się Rosji w wybory w USA. Zwrócił się do bezpośrednio do Putina z zakazem, na co prezydent odpowiedział uśmiechem.

Stosunki obu państw są niepewne. Napiętą sytuację pogorszyła aneksja Krymu przez Rosję i wypowiedzenie układu INF o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych. Z umowy zrezygnowały zarówno Stany Zjednoczone, jak i Rosja.

TV Trwam News/RIRM

drukuj