fot. twitter.com

Belgia: ambasador RP nagrodził firmę zaangażowaną w obchody rocznicy wyzwolenia Belgii

Ambasador RP w Belgii Artur Orzechowski wręczył w poniedziałek nagrodę „Orzeł Ekonomii” firmie POC Partners, która między innymi zaangażowała się w obchody 75. rocznicy wyzwolenia Belgii między innymi przez żołnierzy 1. Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka.

Nagroda została wręczona w ambasadzie RP w Brukseli po raz trzeci. W 2018 otrzymała ją firma La Lorraine Bakery Group, a w ubiegłym roku Comarch. W poniedziałkowej uroczystości wziął udział minister spraw wewnętrznych, bezpieczeństwa i handlu zagranicznego Belgii Pieter De Crem oraz Jean-Charles Wibo, szef Belgijsko-Polsko-Luksemburskiej Izby Handlowej BEPOLUX.

„POC Partners działa w sektorze budowlanym. W Polsce wspiera inicjatywy lokalne, będąc m.in. sponsorem klubu kolarskiego w Darłowie. W Belgii w 2019 r. pomogła nam w organizacji rajdu rowerowego w Tielt śladami 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka. Zbudowała tablice informacyjne, które były obecne w tych miejscach, w których zatrzymywali się kolarze przy miejscowościach, które były wyzwalane przez polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej” – powiedział Artur Orzechowski.

Ambasador wyraził nadzieję, że nagroda stanie się coroczną tradycją.

„Mam nadzieję, że to, co zapoczątkowałem, będzie kontynuował mój następca. Warto nagradzać tych, którzy poza prowadzeniem działalności gospodarczej chcą zaangażować się w życie Polonii” – powiedział Artur Orzechowski.

PAP

drukuj