Sondaż Millward Brown SA: PiS z coraz większą przewagą

Okupacja sali sejmowej przez opozycję i protesty nie zaszkodziły rządowi. Z sondażu Millward Brown SA przeprowadzonego w ostatnich dniach dla telewizji TVN wynika, że Prawo i Sprawiedliwość coraz bardziej dystansuje inne partie.

Chęć głosowania na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało 35 proc. pytanych. Jest to wzrost o 5 pkt proc. w stosunku do październikowego badania.

Drugi wynik uzyskała Nowoczesna, którą ma popierać 24 proc głosujących. Notowania partii Ryszarda Petru wzrosły o 2 pkt proc. Swój październikowy wynik o 1 pkt proc. pogorszyła z kolei Platforma Obywatelska uzyskując 15 proc. poparcie.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński podkreślił, że wyniki sondażu pokazują, że nie można obrażać inteligencji Polaków, a część opozycji wybrała złą drogę zdobywania poparcia.

Opozycja totalna, która mówi o tym, że będzie walczyć poprzez ulicę, Unię Europejską, a teraz przez łamanie prawa, nie może liczyć na to, że polskie społeczeństwo, a więc inteligentni i mądrzy ludzie, zaakceptują tego rodzaju formę starania się o poparcie. Proszę zauważyć, że jedyną formą poparcia społecznego są projekty ustaw i prawa, które mają zmienić życie Polaków. Nie chaos, destrukcja i dążenie do wojny domowej, która straszyli, ale tylko spokój, rozwój i dbanie o to, by Polakom żyło się lepiej. Wiem, że Polacy są mądrzy i opozycja poniesie wysoką cenę tego, co teraz robi w Polsce – zaznaczył poseł Dominik Tarczyński.

Z badania wynika, że w Sejmie znalazłby się jeszcze ugrupowania Kukiz’15 oraz PSL. Sondaż przeprowadzono w dniach 21-22 grudnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych.

RIRM

drukuj