fot. PAP

Solidarna Polska żąda od premier wyjaśnień ws. Ciechu

SP domaga się wyjaśnień od premier ws. niejasnych działań rządu przy prywatyzacji Ciechu, a także wyprowadzania brudnych pieniędzy do banku HSBC.

Przy sprzedaży Ciechu mogło dojść do wręczenia łapówki przez osobę pośredniczącą w kontrakcie – powiedział Zbigniew Ziobro, powołując się na medialne informacje.

Wynika z nich, że CBA dysponowało taką wiedzą. Lider SP powiedział, że jeśli rząd posiadał taką informację, powinien natychmiast interweniować w sprawie.

Najlepiej pokazuje to charakter rządów Platformy Obywatelskiej. To jest tak naprawdę rząd szajki. Jeśli to jest podkreślam prawdą, mamy do czynienia z szajką, która chroni interesy tych, którzy dorabiają się na korupcji, przy okazji prywatyzacji dużych państwowych przedsiębiorstw. Jeżeli rząd i podległe mu służby, premier – wobec tak poważnych informacji nie uruchamiają śledztwa, wszelkich działań, które miałyby tę sprawę zweryfikować, a wytaczają wszystkie armaty przeciwko osobom, które te informacje dostarczają funkcjonariuszom Centralnego Biura Antykorupcyjnego, to mamy do czynienia z rządami szajki, a nie żadnym polskim praworządnym rządem – uważa Zbigniew Ziobro.

Polityk dodał, że ten sam rząd nie reaguje ws. wyprowadzenia niemal miliarda dolarów do banku Szwajcarii. W tym samym czasie sąsiednie państwa odzyskały już blisko 1 mld euro.

Bankierzy z tej placówki mieli pomagać swoim klientom unikania płacenia podatków w ich rodzimych krajach.

 

RIRM

drukuj