fot. PAP/Paweł Supernak

Seria spotów PiS-u o ludziach PO. Na początek europoseł Lewandowski

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało pierwszy z serii spotów „Wszyscy Ludzie Ewy Kopacz”. W czwartek politycy PiSu przedstawili w spocie postać europosła Janusza Lewandowskiego, przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.

Kariera Pana Lewandowskiego to historia prywatyzacji i wyprzedawania polskich przedsiębiorstw, to miliony oszukanych Polaków – słyszymy w spocie.

– Dziś Janusz Lewandowski zarabia ponad 50 tys. zł jako europoseł i arogancko zapewnia, że w Polsce nie ma głodnych dzieci (…). Lewandowski to najbliższy współpracownik Ewy Kopacz. To on stoi za jej gospodarczymi decyzjami. Jest przewodniczącym Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Czy chcesz, by Janusz Lewandowski razem z Ewą Kopacz nadal decydowali o wyprzedaży państwowych przedsiębiorstw? – podkreślono.

Platforma Obywatelska twierdzi, że Lewandowski jest bardzo zasłużony dla Polski. Politycy tej partii proponują kandydatce PiS-u na premiera Becie Szydło debatę z byłym komisarzem UE ds. budżetu.

Stanisław Karczewski, szef sztabu wyborczego PiS, otrzymał dziś zaproszenie na spotkanie, podczas którego miałyby zostać uzgodnione szczegóły debaty.

– Pytamy, czy pan Janusz Lewandowski jest kandydatem PO na urząd premiera, po ewentualnych wygranych wyborach? Z tego co wiemy – nie. Ostatnio widzieliśmy go w roli tłumacza. Tłumaczył założenia programowe PO przeczytane przez panią premier Kopacz na konwencji programowej. Nawet te tłumaczenia nie rozwiały wielu wątpliwości i ekspertów i polityków i praktyków. Te wątpliwości zostają do tej pory – powiedział Stanisław Karczewski.

Politycy PiS-u wkrótce, w nowych spotach, przedstawią kolejne osoby z otocznia premier Ewy Kopacz.


RIRM

drukuj