Senat zajmie się ustawą budżetową na 2016 rok

Senat, na rozpoczynającym się dziś trzydniowym posiedzeniu, zajmie się m.in. ustawą budżetową na 2016 rok. Ministerstwo Finansów zaplanowało, że tegoroczny deficyt może maksymalnie wynieść blisko 55 mld  mln zł.

Posłowie do ustawy wprowadzili szereg poprawek, m.in. dotyczących zmniejszenia budżetów niektórych instytucji i relokacji środków.

Senator Grzegorz Bierecki, przewodniczący senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, podkreśla, że Senat również zarekomenduje poprawki.

Będą one dotyczyły m.in. większych środków dla Kancelarii Senatu, Polaków i Polonii oraz umożliwiających przyśpieszenie wypłacenia dopłat dla rolników.

– Zapewne senatorowie złożą szereg poprawek. W trakcie debaty będziemy się tym jeszcze zajmować. Spodziewam się kilku istotnych poprawek, które mogą zmierzać do przywrócenia części środków, które różnym instytucjom były odebrane bądź relokowane w ramach ich budżetów. Będziemy dyskutować nad tymi propozycjami. Na razie wiem, że poszczególni senatorowie przygotowują swoje poprawki – podkreślił senator Grzegorz Bierecki.

Na posiedzeniu senatorowie zajmą się także nowelizacją ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Znosi ona ograniczenie czasowe w pełnieniu kontraktowej służby wojskowej przez żołnierzy zawodowych – do tej pory mogła trwać maksymalnie 12 lat.

Ponadto Senat zajmie się projektem uchwały w sprawie ustanowienia roku 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl