PAP/Piotr Nowak

Rząd przeznaczy 130 mln złotych na zwiększenie poziomu w szkółkach piłkarskich

Rząd inwestuje w sport dzieci i młodzieży. 130 mln zł trafi na podniesienie poziomu w szkółkach piłkarskich. Program będzie realizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Dzisiaj młodzież na boisko wyciągają Lewandowski i Piątek.

– Około 1,3 mln dzieci gra w piłkę nożną. 600 tys. z nich deklaruje, że chciałoby być Lewandowskim czy Piątkiem – podkreślił prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Innych idoli miał premier Mateusz Morawiecki.

– Jak byłem w wieku dziecięcym, to chciałem być Bońkiem – powiedział premier.

Dzisiaj szef rządu, wspólnie z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, kreślą plany na przyszłość. Wspólnie realizują program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich.

– Szczęściu dopomóc trzeba w sposób profesjonalny, a profesjonalny sposób to właśnie taki, że we współpracy z PZPN my wierzymy w to, że można stworzyć profesjonalną, wielką machinę szkolenia polskich piłkarzy i piłkarek, bo to też dla dziewcząt – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

– Przede wszystkim mówimy o dzieciach w przedziale w wieku od 6 do 13 lat – wskazał Zbigniew Boniek.

To inwestycja w przyszłość polskiego sportu – podkreślił minister sportu Witold Bańka.

– Takiego projektu polska piłka jeszcze nie miała. To jest inwestycja w fundamenty, w sport dzieci i młodzieży – akcentował minister Witold Bańka.

Program ma podnieść i ujednolicić poziom szkolenia w szkółkach piłkarskich. Rząd w ciągu trzech lata wyda na ten cel 130 mln zł.

TV Trwam News/RIRM

drukuj