Ruszyła kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przebywał w niedzielę w Lublinie, gdzie zainaugurował kampanię „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

„Służba niepodległej, czyli temu, co najważniejsze, doskonalenie własnych umiejętności i nowe wyzwania, stabilne wynagrodzenie, spełnianie marzeń – to fragment spotu promującego kampanię „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, którą w niedzielę w Lublinie zainaugurował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

To nowoczesna kampania. To kampania, która wykorzystuje nowoczesne formy przekazu. To kampania, której zadaniem jest doprowadzenie do tego, żeby w przyszłym roku do Wojska Polskiego przystąpiło 10 tys. żołnierzy – zaznaczył szef MON.

To nie tylko jeden z celów kampanii, ale także gwarancja większego bezpieczeństwa kraju i jego obywateli.

Zależy nam na tym, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze, żeby Wojsko Polskie wychodziło do kandydatów, żeby nie było to tak, że to kandydaci pukają do drzwi jednostek wojskowych i spotykają się tam, może nie tyle z jakąś barierą, ale z szeregiem pytań, dlaczego chcą przystąpić do Wojska Polskiego – mówił Mariusz Błaszczak.

Dlatego też co miesiąc w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne. Ich zadaniem będzie nie tylko udzielanie wszystkich, niezbędnych informacji, ale także zachęcanie do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. Wojska, które oferuje znacznie więcej niż tylko prestiż munduru.

Wsparcie dla rodzin żołnierzy, możliwość doskonalenia swoich umiejętności, zdobywanie wykształcenia w Wojsku Polskim. To wszystko stoi otworem przed młodymi ludźmi. Czekamy na was. Chcemy, byście przystąpili do Wojska Polskiego – podkreślił szef MON.

Podczas uroczystej inauguracji obecny był również dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej gen. Jarosław Gromadziński. W swoim wystąpieniu podkreślił, że kampania wpisuje się w proces formowania jednostki, za którą jest odpowiedzialny i której oddziały będą znajdowały się właśnie w Lublinie.

– Przede wszystkim chcemy rozwinąć te jednostki, które już dzisiaj istnieją we wschodniej części Polski do takich stanów, aby gwarantowały wysoką gotowość bojową – wskazał gen. Jarosław Gromadziński.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące kampanii oraz harmonogram z miejscami dyżurowania mobilnych zespołów rekrutacyjnych dostępne są [tutaj].

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl