Ruszyła akcja pt. ,,Bilet do teatru za 500 groszy”

Z okazji obchodzonego dziś Dnia Teatru Publicznego ruszyła akcja pt. ,,Bilet do teatru za 500 groszy”. Koordynatorem akcji jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Rzecznik prasowy Instytutu Teatralnego Łukasz Orłowski, poinformował, że głównym celem inicjatywy jest przybliżenie idei funkcjonowania teatru w Polsce.

Wielokrotnie w historii naszego kraju działo się tak, że teatr bywał pewnego rodzaju ostoją i oazą wspólnotowej sprawy, a często i głośnego mówienia o tym, co nas dotyka, boli i zastanawia. Uważamy, że ta akcja pomału przybliża teatr tym, którzy do teatru chodzą na co dzień, ale przede wszystkim tym, którzy z tej oferty kulturalnej korzystają rzadziej. Dzięki tej akcji mają możliwość pójść do teatru, choćby przez to, że tego dnia bilety są tańsze – powiedział Łukasz Orłowski i dodał, że polskie teatry wystawią w tym czasie najlepsze spektakle, jakie mają w swoich repertuarach.

Jak powiedział rzecznik prasowy, każdy widz otrzyma od Teatru niespodziankę, zachęcającą do bezpośredniego kontaktu z instytucją kulturalną w Polsce.

,,Bilet do teatru za 500 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja obejmuje  97 instytucji kulturalnych, będzie obowiązywać w 38 polskich miastach i potrwa do 20 maja.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl