fot. twitter.com/MivaPolska

Rusza akcja wsparcia misjonarzy w zakupie środków transportu

„Jeden grosz za jeden kilometr” bezpiecznie przebytej drogi – akcja wsparcia misjonarzy w zakupie środków transportu jest jednym z elementów rozpoczynającego się dziś Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Ważnym punktem 19. już obchodów dni patrona kierowców jest błogosławieństwo kierujących pojazdami i ich pojazdów oraz modlitwa o bezpieczną jazdę.

Do 29 lipca można włączyć się w akcję „ 1 grosz za 1 kilometr” bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Co roku inicjatywę przeprowadza organizacja Miva Polska.

Ks. Paweł Chudzik, misjonarz posługujący w Peru, podkreślił, że bez środków transportu nie byłoby możliwości dotarcia z pomocą do wielu osób. Dodał, że włączając się w akcję, każdy może być misjonarzem.

– Nieść Chrystusa może każdy. Bardzo ważne jest, aby uświadomić to sobie tutaj, w Polsce. Kierowcy, którzy jeżdżą pokonując kilometry w drodze do pracy przebywają je szczęśliwie. Trzeba być wdzięcznym Panu Bogu za to, że szczęśliwie docieramy do celu, a świadomość, że włączając się w akcję w tygodniu św. Krzysztofa „jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr” – może być misjonarzem, który niesie Chrystusa do najdalszych zakątków świata. Jestem wdzięczy tym kierowcom, którzy bardzo realnie pomagają nam, misjonarzom, na różnych frontach docierać do ludzi – akcentował ks. Paweł Chudzik.

W 2017 r. dzięki zebranym ofiarom MIVA zrealizowała 96 projektów za 2 mln 800 tys. zł. Kupione pojazdy trafiły m.in. do Republiki Środkowoafrykańskiej, Tanzanii, Kamerunu, Brazylii, Ekwadoru i Peru.

RIRM

drukuj