Rosja chce wyeliminować polskich przewoźników

Rosja chce wyeliminować polskich przewoźników ze swojego rynku – powiedział w rozmowie z Radiem Maryja wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Dziś stracą ważność rosyjskie pozwolenia dla polskich przewoźników drogowych. Oznacza to, że będą oni musieli opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej.

Kilka dni temu miało odbyć się spotkanie dotyczące kontyngentu zezwoleń przewozowych na ten rok, ale nie doszło do skutku i kolejne odbędzie się jutro – zaznaczył wiceminister.

– Umówiliśmy się na następne spotkanie, które miało odbyć się w Gdańsku w czwartek i piątek. Niestety, Rosjanie nie przyjechali. Myślę, że jest to z ich strony rodzaj triku negocjacyjnego, który miał nam pokazać, że powinniśmy jak najszybciej ustąpić i porozumieć się z nimi. My jesteśmy otwarci na dialog. Dzwonił do mnie wiceminister transportu Federacji Rosyjskiej. Umówiliśmy się, że w poniedziałek wznawiają rozmowę eksperci, a jeżeli dojdą do dobrych wniosków, wspólnego stanowiska, to wówczas nie wykluczam również takiej sytuacji, że we wtorek spotkamy się z panem wiceministrem i będziemy rozmawiać już na ostatecznym poziomie. Być może podpiszemy protokół, który umożliwi uruchomienie transportu – powiedział Jerzy Szmit.

Wiceminister podkreślił, że Federacja Rosyjska wprowadziła nowe wewnętrzne przepisy dotyczące transportu, które są niezgodne z międzynarodowym prawem i drastycznie ograniczą możliwości polskich przewoźników. Zaznaczył, że od grudnia prowadzone są  z Rosjanami rozmowy na ten temat.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl