Rodzina Radia Maryja spotkała się w Dębowcu

W Bazylice Mniejszej Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu odbyło się w poniedziałek spotkanie Rodziny Radia Maryja. Transmisję z wydarzenia przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.30 programem słowno-muzycznym wraz z modlitwą. Po niej odprawiona została Msza św., której przewodniczył JE ks. bp Jan Wątroba, biskup rzeszowski.

Homilię wygłosił ks. Andrzej Zagórski MS, prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Matki Bożej z La Salette.

– Maryja chciała zamieszkać tutaj pośród swojego ludu, aby przypominać o swoim objawieniu w La Salette we Francji. Tam pośród alpejskich wzgórz objawiła się Matka Najświętsza tylko jeden raz – 19 września 1846 roku i zostawiła swoją miłość w słowach i w łzach, które za nas przelała. My misjonarze Saletyni wierzymy, że Matka Boża chciała być w Polsce znana także w tej niezwykłej tajemnicy objawienia w La Salette – mówił ks. Andrzej Zagórski MS.

Do uczestników spotkania zadzwonił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i Dyrektor Radia Maryja, który podkreślił, że „choć w Europie Kościół jest atakowany, to Polska musi się trzymać Boga”.

Widzimy, jakie ideologie na świecie są w ofensywie. Działają one również w Polsce. Mają ogromne pieniądze, mają pozakładane różnego rodzaju organizacje pozarządowe czy fundacje. Ale są to organizacje, które niosą inne ideologie. To jest zupełnie coś innego – przeciwnego chrześcijaństwu i nauce Pana Jezusa. My musimy się mobilizować. Najpierw w domu rodzinnym, później w szkole i Kościele. Jak wiemy, Polska jest ostatnim krajem w Europie, który trzyma się jeszcze Boga. W innych krajach organizacje antykatolickie, czyli ten antykościół, zniszczył już bardzo wiele” – powiedział do uczestników spotkania Rodziny Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

RIRM

drukuj